🚚 Doprava zdarma nad 2 449 Kč | ✅ 100% záruka spokojenosti
Domů / Tipy / Jak se rychle zbavit zácpy? 5 přírodních řešení!
 

Jak se rychle zbavit zácpy? 5 přírodních řešení!

Odhadovaný čas čtení: 7 min
Datum zveřejnění: 14/02/2022
Jak se rychle zbavit zácpy? 5 přírodních řešení!

Stane se vám někdy, že máte zažívací potíže ve zcela nevhodnou chvíli?

Jak se rychle zbavit zácpyMám na mysli nepříjemné situace, jako například…

 • nadýmání
 • nepříjemné pnutí
 • silná bolest
 • málo časté, bolestivé a obtížné vyprazdňování
 • zácpa
 • tlak v břiše.

To vše jsou velmi nepříjemné příznaky, které ničí vaše sebevědomí, náladu a jednoznačně výrazně ovlivňují běh vašeho života.

Ale pozor!

I když se to všechno na první pohled zdá velmi otravné a nepříjemné, chci, abyste věděli, že všechny tyto problémy jsou ve skutečnosti jen signály vašeho těla, které vám nahlas říkají, že vás trápí zácpa.

Podívejte…

Pokud cítíte tlak a bolest na každém kroku, otravují vás nepříjemné větry a břicho máte jako balón, pak jsem si jistý, že se určitě vyhýbáte jinak příjemným akcím, jako je randění, setkání s přáteli, tréninky, oslavy, cestování, atd.

Hlavní otázka, kterou si v tuto chvíli musíme položit, je tedy následující:

jak se expresně zbavit zácpy?

To je to, co vás jistě zajímá, proto se nemohu dočkat, až vám odhalím super účinnou strategii, která zajistí, že tento nepříjemný problém, který slyší na jméno zácpa, bez potíží a jednou provždy překonáte.

OBSAH

 1. JAK SE ZBAVIT ZÁCPY JEDNOU PROVŽDY?
 2. PŘÍČINY STŘEVNÍ ZÁCPY

JAK SE ZBAVIT ZÁCPY JEDNOU PROVŽDY?

Situace je následující…

První věc, na kterou se budeme soustředit, jsou dlouhodobé výsledky.

Co to znamená?

Nadýmání

Podívejme se na to…

Na rozdíl od ostatních se nebudeme zabývat výhradně příznaky zácpy, ale zaměříme se na její původ.

To je jediný pravý způsob, jak tento problém jednou provždy překonat, protože určitě nechcete, aby vás jako blesk z čistého nebe zaskočily problémy s vyprazdňováním, nebo aby vás během rande překvapilo nafouklé břicho zrovna když máte na sobě své nejoblíbenější šaty.

Pojďme se tedy v rychlosti podívat na to, proč k zácpě vůbec dochází.

PŘÍČINY STŘEVNÍ ZÁCPY

Dobře…

Asi víte, že jde o nepříjemný problém, který úzce souvisí s vaším metabolismem, konkrétně s tlustým střevem. To je ta část vašeho trávení, která je kromě vstřebávání z velké části zodpovědná za transport, resp. přenos látek ve střevech.

Příčiny střevní zácpyHladký průběh procesu metabolismu a vylučování zajišťuje peristaltika.

Jde o rytmickou kontrakci hladkého svalstva trávicího traktu, která nám umožňuje metabolizovat potravu, kterou přijímáme.

Pokud se však náhodou stane, že tento velmi důležitý proces narušíme nebo zpomalíme, objeví se náhlá resp. akutní zácpa (trvá krátkou dobu).

Pokud jsou problémy s vyprazdňováním dlouhodobé, mluvíme o chronické zácpě.

Příčiny zácpy mohou být velmi různé: emocionální problémy, moderní životní styl, cestování atd.

Všechny však mají společné dvě vlastnosti, a to zpomalenou nebo obtížnou peristaltiku a dobře známé příznaky:

 • málo časté, bolestivé a obtížné vyprazdňování
 • nadýmání
 • nepříjemné pnutí
 • silná bolest
 • tlak v břiše atd.

Musíme tedy najít řešení, které se postará o to, aby byl váš metabolismus co nejoptimálnější a návštěvy toalety byly něčím normálním, pravidelným, příjemným – a ne noční můrou, která vám kazí každodenní život.

Vítězná strategie je následující…

1. BEZ NÍ NENÍ ŽIVOT ANI DOBRÉ TRÁVENÍ

Jeden z hlavních důvodů, proč má velké množství jedinců problémy se zácpou, souvisí s tekutinami.

Dostatečné množství vodyJiž několikrát jsme zmínili, že hlavním úkolem vašeho organismu je přežití. A pokud dojde k nějakému nedostatku, vaše tělo začne spotřebovávat všechny možné zásoby.

Co to znamená v případě zácpy?

Pamatujte, že tekutiny nejsou důležité jen pro bezproblémové fungování ledvin a močových cest, ale jsou nezbytné pro vaše přežití. V případě nedostatku čerpá organismus tekutiny i ze zbytků látek, které putují vašimi střevy.

Dříve nebo později se metabolismus zpomalí, dojde k „ucpání“, protože stolice neodchází ven a při každé návštěvě toalety bojujete se silnými bolestmi.

Proto vám radím, abyste byli opatrní a během dne konzumovali dostatečné množství vody, neslazeného čaje, limonády nebo sycené vody. Zvláště pokud máte na rozvrhu pestré dny, náročnější tréninky, delší výlety nebo řekněme cestování, kdy je potřeba tekutin ještě výraznější.

2. PŘÍRODNÍ PROJÍMADLO

Tekutina samozřejmě není jediná, která hraje při řešení zácpy výrazně důležitou roli…

 • oříšky,
 • fíky
 • bobulovité ovoce
 • jablka
 • avokádo
 • semínka (pozor na správnou přípravu)
 • oves
 • quinoa
 • luštěniny
 • celozrnná rýže
 • zelená listová zelenina…

jsou potraviny, které vám mohou výrazně pomoci.

Proč?

Mají totiž důležitou společnou vlastnost, díky které váš metabolismus funguje přesně tak, jak chcete.

A to je vysoký podíl vlákniny.

Přírodní projímadloVláknina je látka, která ovlivňuje texturu stolice, zvyšuje její hmotnost a změkčuje ji, což znamená, že mnohem snadněji prochází vašimi střevy a nedráždí sliznice.

Moderní strava je samozřejmě stále monotónnější, pustá a plná průmyslově zpracovaných potravin (smažené potraviny, výrobky z bílé mouky, sladkosti, předpřipravená jídla…), což se projevuje i ve sníženém příjmu již zmíněné vlákniny. Není proto vůbec divné, že se s těžkou zácpou den ode dne potýká stále více jedinců.

Abyste z této skupiny expresně vyskočili a vyhnuli se nepříjemným pocitům, radím vám pro začátek sníst jednu jednotku ovoce (jablko, banán, hrst lesních plodů…) a hrst ořechů (mandle, vlašské ořechy, lískové ořechy…).

Je to fantastická kombinace resp. „fit svačina“, kterou můžete mít po ruce bez ohledu na to, jak pestrý je váš den.

3. TUKY JAKO SKRYTÁ ZBRAŇ PROTI ŠPATNÉMU TRÁVENÍ

Pokud budeme zcela upřímní, existuje možnost, že první dvě řešení již zařazujete do seznamu opatření proti zácpě. Jsem však přesvědčen, že u třetího řešení tomu tak téměř jistě není.

Je totiž spojeno s nenáviděnými tuky. Skutečně!

Mnoho lidí je stále pod vlivem naprosto zcestných teorií, které hází všechny tuky do jednoho koše a považují je za hlavního viníka kil navíc a toho, že se celkově necítí dobře.

To samozřejmě zdaleka neplatí.

Tuky jako skrytá zbraň proti špatnému tráveníZdravé tuky jsou pro bezproblémové fungování vašeho těla nezbytné (napomáhají rozvoji a fungování mozku, jsou stavební složkou buněk, podílejí se na vstřebávání vitamínů, jsou zdrojem energie…) a samozřejmě se také podílejí na skvělém trávení.

Pokud ve vaší stravě není dostatek zdravých tuků, vede to k nedostatku žlučových kyselin, které se mimo jiné starají o správnou tvorbu stolice. Také nedostatek esenciálních omega-3 mastných kyselin může vést dokonce k nadměrné dehydrataci střevní sliznice, což znamená, že bojujete s nepříjemnou zácpou a dalšími nepříjemnými příznaky.

Vřele proto doporučuji zařadit do jídelníčku optimální množství zdravých tuků, jejichž zdrojem by měly být:

 • olivový, lněný a konopný olej
 • oříšky
 • semena
 • avokádo
 • vejce
 • ryby
  a
 • omega-3 mastné kyseliny ve formě kvalitního doplňku stravy.

4. „MASÁŽ“, KTERÁ URYCHLÍ VAŠE TRÁVENÍ

Pokud se první tři tipy na překonání zácpy týkaly stravy, čtvrtý se týká tréninku resp. pohybu.

Ano!

Co uděláte, když se potýkáte s náhlou zácpou a špatným trávením?

Samozřejmě kvůli všem bolestem a pocitu nevolnosti odpočíváte resp. si lehnete.

Není to tak?

Spoléháte na odpočinek, který je jinak nutný, pokud se obecně chceme cítit skvěle, což ale neplatí, pokud jde o zácpu.

Proč?

Masaž, která urychlí vaše tráveníPokud si vzpomínáte, na začátku jsme zmínili peristaltiku. Řekli jsme, že jde o rytmickou kontrakci hladkého svalstva trávicího traktu, která při potížích se zácpou a trávením probíhá v zásadě velmi pomalu.

Vaším úkolem je proto organismu pomoci. Místo úplného zklidnění vám radím, pokud je to jen trochu možné, jít se projít, uklidit byt, posekat trávu… Cokoli, jen abyste byli v pohybu!

Tímto pohybem svým způsobem masírujete břišní svaly a tím podporujete vyprazdňování střev.

5. PROBIOTIKA A ZÁCPA

No a na konec samozřejmě to nejlepší.

Probiotika a zácpaPátá rada je bezesporu ta, která nejvíce pomůže k tomu, aby se zácpa stala jen další slabou vzpomínkou z minulosti.

Pokud si vzpomínáte, na začátku jsme zmínili, že se nezaměříme pouze na příznaky, ale naším cílem je problémy jako je nadýmání, větry, obtížné vyprazdňování a podobné překonat jednou provždy.

Věřím, že se vám to v tuto chvíli zdá prakticky nemožné, ale vězte, že můžete být zcela bezstarostní.

To vám garantuji!

Zácpu totiž budeme řešit speciální „zbraní“, která slyší na jméno – probiotika.

A v čem je “catch”?

Co přesně se děje s vaším trávením, závisí do značné míry na vaší střevní flóře. Je to soubor mikroorganismů, které dohromady tvoří mikrobiom.

Aby byla situace křišťálově jasná, vezmeme pro srovnání jezírko, které je domovem různých živočichů a rostlin. Dokud je vztah mezi různými druhy v rovnováze, je jezírko plné života. Pokud se však náhodou stane, že některý z druhů z toho či onoho důvodu převezme hlavní roli a naruší tak rovnováhu, nastávají vážné problémy.

A úplně to samé platí, když mluvíme o střevní flóře. Tu tvoří „hodné“ a „špatné“ bakterie, a pokud dovolíte, aby se jejich poměr narušil, přirozeně začnete bojovat se zažívacími potížemi, nadýmáním a zácpou.

Pokud chcete překonat nepříjemné problémy co nejrychleji a dostat svůj mikrobiom pod kontrolu, musíte obohatit své střevo vysokou dávkou zdravých bakterií.

Ty na sebe totiž vážou vodu a zároveň stimulují pohyb střev a starají se tak o to, aby byl váš metabolismus neustále regulován a vy můžete být zcela bez starostí co se týče nepříjemné zácpy.

A jak to nejrychleji udělat?

Bezpochyby pomocí kvalitního probiotického komplexu.

Protože jsme si této skutečnosti velmi dobře vědomi, společně s týmem odborníků jsme navrhli vlastní probiotický komplex Golden Tree Complete Biotics.

Golden Tree Complete Biotics

Jde o unikátní složení, které obsahuje více než 20 miliard dobrých bakterií v jedné tobolce.

Nejdůležitější jsou následující informace.

LaktobacilyMezi všemi dobrými bakteriemi v souvislosti se zácpou vynikají svým účinkem zejména laktobacily.

Výzkumy ukázaly, že jde o druh bakterií, které jsou extrémně účinné při problémech s vyprazdňováním.

To byl také hlavní důvod, proč jsme v naší unikátní formulaci probiotického komplexu věnovali tomuto druhu bakterií zvláštní pozornost, a to se samozřejmě odráží i v samotném složení.

Jsem přesvědčen, že v sobě Golden Tree Complete Biotics skrývá řešení, které přináší výraznou úlevu, ušetří vám útrapy a muka spojená s vaším zažíváním a hlavně vám vrátí sebevědomí a jistotu, že si opět můžete užívat všechny oblasti života.

Vím, že si to rozhodně zasloužíte!

Doporučuji vám proto co nejdříve začlenit výše uvedené tipy do svého denního režimu a zajistit si své zásoby extrémně účinného probiotického komplexu.

Klikněte na odkaz a postarejte se o expresní trávení.

Zácpo, SBOHEM!


Sdílet na sociálních sítích

O Michaelovi

Napsal Michael Geršič, spoluzakladatel portálu Golden TREE o aktivním a zdravém životě, který měsíčně navštíví více než 100.000 čtenářů.

Přečtěte si více o autorovi
DOPORUČUJEME
Produkt, který byl použit v blogu.
Bakterie mléčného kvašení.
Se správnými radami a informacemi to zvládne každý – vy také!
Zadejte svůj e-mail a získávejte bezplatné tipy, které pomohly již více než 10.000 Čechů a Češek.
Buďme přátelé