🚚 Doprava zdarma nad 2 449 Kč | ✅ 100% záruka spokojenosti
Domů / Tipy / Jak se zbavit bolesti břicha? 8 přírodních potravin
 

Jak se zbavit bolesti břicha? 8 přírodních potravin

Odhadovaný čas čtení: 6 min
Datum zveřejnění: 15/03/2022
Jak se zbavit bolesti břicha? 8 přírodních potravin

Pokud vás trápí nafouklé břicho, zlobí vás pálení žáhy, máte potíže s větry, bolestmi břicha, nebo jste bez nálady kvůli některému problému s trávením…

… pak jste na správném místě!

Dnes vám totiž prozradím, proč se zrovna u vás objevuje bolest a další příznaky a samozřejmě také, jak se jim snadno vyhnout.

A protože vím, jak špatně se cítíte, když vás bolest břicha a některé další nepříjemnosti obtěžují v ten nejvíce nevhodný moment, řekněme když jste s přáteli, na schůzce nebo na pohovoru, jsem si jistý, že si článek přečtete do konce.

Na konci na vás čeká také dárek. Ale žádný spěch. Vše má svůj čas.

OBSAH

 1. NEŘEŠTE PROBLÉMY NA MÍSTĚ, KDE SE OBJEVÍ, ALE TAM, ODKUD PRAMENÍ
 2. KDYŽ SE BOLESTI BŘICHA OBJEVÍ V NEVHODNÝ MOMENT, MOHOU ZNIČIT DOKONCE I VÁŠ MILOSTNÝ ŽIVOT
 3. AČKOLI JSOU TAK MALÉ, ŽE SI JICH ANI NEVŠIMNETE, ZÁVISÍ NA NICH VAŠE BUDOUCNOST
 4. POKUD SE POMĚR NARUŠÍ, ČEKÁ NÁS ROZVRAT RESP. KATASTROFA
 5. KDYŽ JE VYPUSTÍME Z „OHRADY“, ZÍSKAJÍ NADVLÁDU
 6. NEMUSÍTE ŽÍT JAKO VE VĚZENÍ, ABYSTE PŘEVZALI KONTROLU NAD NEPŘÍJEMNÝMI PŘÍZNAKY
 7. NEPROPADEJTE PANICE, POSILY PŘICHÁZEJÍ
 8. KDYŽ VÁM NEZBYDE NIC JINÉHO NEŽ ÚTOK ZE VŠECH SIL
 9. KOMPLEXNÍ PŘÍSTUP, KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
 10. KDYŽ JSOU BOLESTI BŘICHA A ZAŽÍVACÍ POTÍŽE POUHOU VZPOMÍNKOU

NEŘEŠTE PROBLÉMY NA MÍSTĚ, KDE SE OBJEVÍ, ALE TAM, ODKUD PRAMENÍ. ODKUD POCHÁZÍ BOLEST BŘICHA?

Bolečine v trebuhu nam lahko pokvarijo danKdyž se v našem životě objeví bolest či jakékoli jiné potíže, většina lidí, v touze co nejdříve je vyřešit, udělá klasickou chybu.

Místo toho, abychom hledali příčiny, proč se například objeví bolest, lišej na kůži, proč nás bolí klouby, proč jsme bez energie atd., soustředíme se především na “konečný výsledek”.

Takže když se objeví lišej na kůži, co uděláme?

Obvykle situaci řešíme s nejrůznějšími krémy. Bolesti kloubů překonáváme tabletami nebo různými ortézami.

A když jsme bez energie? Sáhneme po kávě nebo energetickém nápoji a věc je vyřešena.

No, ruku na srdce, tato praxe je zcela zcestná!

Proč?

Vzhledem k tomu, že si přejete překonat nepříjemnou situaci, nestačí jen vyléčit příznaky, protože ty se v případě bolesti, svědění a otoku dříve nebo později znovu objeví.

A záležitost je naprosto stejná, pokud mluvíme o nepříjemných větrech, nafouklém břiše, zácpě, křečích, bolestech žaludku atd.

KDYŽ SE BOLEST BŘICHA OBJEVÍ V NEVHODNÝ MOMENT, MŮŽE ZNIČIT DOKONCE I VÁŠ MILOSTNÝ ŽIVOT

Po několika dnech bez bolesti či jiných problémů, z ničeho nic, v ten nejméně vhodný moment, řekněme na večírku, ve společnosti chlapce nebo dívky, který/á se vám líbí, nebo na výletě, ucítíte, že se situace opakuje a bolest břicha se opět projeví. To si jistě nepřejete!

Řešením není snažit se zbavit bolesti a zažívacích potíží čajem, jiným nápojem nebo tabletou.

Bolečine v trebuhu v napačnem trenutkuNe!

Je potřeba najít příčinu bolesti břicha a dalších potíží, proč se to děje zrovna vám a začít řešit problém tam, kde vzniká.

A jak to udělat? Krok za krokem.

Nejdříve vás musím upozornit, že příčina bolesti a všech těch nepříjemných pocitů se skrývá ve vašich střevech.

Střevní flóra je totiž ta, na které závisí spousta věcí. Mimojiné to, jak se cítíte, kolik máte energie, jak dobře vstřebáváte živiny, jak úspěšná bude vaše proměna, jak silný je váš imunitní systém atd.

A na čem to všechno závisí?

Na bakteriích ve vašich střevech. Nevěříte?

 

AČKOLI JSOU TAK MALÉ, ŽE SI JICH ANI NEVŠIMNETE, ZÁVISÍ NA NICH VAŠE BUDOUCNOST

Dobre in slabe bakterijeNež vyskočíte ze židle, musím vám říct, že se ve vašem trávicím systému nachází několik miliard bakterií, které odhadem váží až 3 kilogramy, to je naprosto normální.

Známým faktem je také to, že jich je 10x více než všech ostatních buněk ve vašem těle.

Jedná se o organismy, které mají za úkol zajistit, aby procesy ve vašich střevech probíhaly tak, jak mají.

Klíčový je také údaj, v jakém poměru dobré a špatné bakterie jsou. Nenechte se mýlit, abychom se cítili dobře, potřebujeme totiž oboje.

POKUD SE POMĚR NARUŠÍ, ČEKÁ NÁS ROZVRAT RESP. KATASTROFA

Dokud tedy udržujeme správný poměr mezi bakteriemi, máme před sebou obrázek dokonalého soužití. Tak jako například v domácím jezírku, kde se nacházejí řasy, ryby a další živé organismy.
Pokud se však vlivem různých faktorů řasy v jezírku nadměrně rozrostou, následuje totální katastrofa. Kvůli nerovnoměrnému rozmístění se ostatní tvorové mnohem hůře pohybují, nedostává se jim živin a jednoduše začnou umírat.
A přesně to se děje i ve vašem těle. Pokud nesprávným životním stylem špatným bakteriím umožňujete, aby se ve vašich střevech nadměrně rozšířily, jsou výsledky přesně takové, o jakých jsme už dnes mluvili:

 • nafouklé břicho
 • větry
 • pálení žáhy
 • zácpa
 • křeče
 • bolesti v horní oblasti břicha
 • oslabený imunitní systém atd.

To poslední je podle mě pro celkovou pohodu dost důležité, vždyť je to náš tělesný štít, který zabraňuje tomu, abychom byli bez energie, nachlazení a necítili se tak, jak si nezasloužíme.

No a nyní následuje otázka, kterou si už jistě kladete.

KDYŽ JE VYPUSTÍME Z „OHRADY“, ZÍSKAJÍ NADVLÁDU

Jak vlastně vytvoříme ideální podmínky pro expresní množení špatných bakterií?

Turbo pohonem pro rozmnožování špatných bakterií ve vašich střevech jsou:

 • jednoduché cukry
 • umělá sladidla
 • stres a vztek
 • nedostatek tělesné aktivity
 • alkohol
 • užívání antibiotik atd.

Společným jmenovatelem pro výše uvedené je moderní životní styl. No, alespoň u většiny lidí tomu tak je. A vzhledem k tomu, že mnohé látky (cukr, umělá sladidla, konzervanty, …) korporace za cenu zisku záměrně dodávají potravinám v procesu výroby, je těžké se těmto pastem vyhnout.

Prakticky mají špatné bakterie více spojenců, než si myslíme.

Ale pozor!

Situace není tak katastrofální, jak se na první pohled zdá. Je naprosto normální, že si dopřejete svá oblíbená jídla, dáte si něco sladkého, vypijete sklenku vína a je jasné, že přijdou chvíle, kdy budete vystaveni stresu a nebudete mít nejlepší náladu. Stejně tak je velmi pravděpodobné, že se v životě ještě setkáte s antibiotiky.

Proč to zdůrazňuji?

NEMUSÍTE ŽÍT JAKO VE VĚZENÍ, ABYSTE PŘEVZALI KONTROLU NAD NEPŘÍJEMNÝMI PŘÍZNAKY

Predevším proto, že řešení nevidím v tom, abychom se zcela zřekli prohřešků, alkoholu a zábavy. Jde totiž o úplně normální situace, se kterými se v životě setkáváme.

Místo toho navrhuji podstatně příjemnější a efektivnější řešení.

Vzpomínáte si, že s určitou praxí můžete vytvořit podmínky pro rychlejší rozmnožování dobrých bakterii?

Také podíl těch špatných můžete velmi rychle ovlivnit.

Aby se vám to povedlo v co nejkratším čase, pomohou vám probiotika. Jedná se o živé organismy, které mají pozitivní vliv na vaše střeva, respektive na poměr dobrých a špatných bakterií v nich.

JAK SE ZBAVIT BOLESTI BŘICHA? NEPROPADEJTE PANICE, POSILY PŘICHÁZEJÍ

Živi organizmiMůžete si je představit jako četu vojáků, kteří přispěchají na pomoc svým kolegům, když se ti ocitnou v beznadějné situaci, v tomto případě dobrým bakteriím ve vašem trávicím traktu.

Do těla je můžete dostat pomocí potravin, jako jsou zelí, ředkvičky, zelená listová zelenina, bobuloviny, avokádo atd., které samy o sobě obsahují výše zmíněné živé organismy.

Mezi oblíbené výrobky, které jsou známé svým obsahem probiotik, patří také mléčné výrobky, jako jsou probiotické jogurty a kefír, o kterém jsem už mluvil v jednom ze svých předchozích příspěvků.

Na tomto místě vás musím upozornit ještě na jednu vlastnost.

Pravdou je, že probiotika, jelikož se jedná o živé organismy, narazí cestou do místa působení na nemálo překážek (žluč, žaludeční kyselina, …), které je zředí, respektive zničí.

A pokud jde o menší “spor” uvnitř těla, o mírné bolesti břicha nebo jiné zažívací potíže, mohou nám být i navzdory malému množství přeživší organismy nápomocny.

KDYŽ VÁM NEZBYDE NIC JINÉHO NEŽ ÚTOK ZE VŠECH SIL

Pokud se však špatné bakterie již výrazně rozrostly, potom vám menší četa vojáků resp. nízký počet probiotik k vyřešení problému, který vás trápí, stačit nebude.

Samozřejmě také nemá smysl jíst neomezené množství jídla, které obsahuje probiotika jen proto, abyste vyřešili bolest a další zažívací potíže, jelikož tak do svého těla vnesete nesmírnou spoustu kalorií, které budou mít negativní vliv na vaši postavu v průběhu hubnutí.

KOMPLEXNÍ PŘÍSTUP, KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

Golden Tree Complete Biotics Abyste se tomuto problému vyhnuli, tedy abyste navzdory dostatečnému množství probiotik neporušili kalorický příjem a zároveň udrželi v rovnováze střevní flóru, čímž předejdete bolestem břicha a dalším nepříjemným situacím, vyvinuli jsme společně s týmem odborníků, na základě 194 studií, jedinečné řešení.

Navrhli jsme unikátní probiotický komplex, který je na trhu považován za jeden z nejúčinnějších prostředků, pokud mluvíme o zdravé střevní flóře.

Na rozdíl od ostatních průměrných produktů obsahje Golden Tree Complete Biotics neuvěřitelných 20 superkmenů, které jsou spojeny do 20 miliard probiotických kultur v jedné tobolce.

To znamená, že bez přehnané námahy a díky prostému rannímu zvyku mohou zmizet potíže s trávením a bolest břicha a začnete si tak užívat života se vším všudy.

KDYŽ JSOU BOLESTI BŘICHA A ZAŽÍVACÍ POTÍŽE POUHOU VZPOMÍNKOU

Už žádná bolest břicha, malátnost, nepříjemné situace a promarněné chvíle.

Jen si představte, jak výborně se cítíte, když se ráno vzbudíte vyspaní a odpočatí, žádná bolest, máte během dne dostatek energie, nemáte bolesti břicha ani jiné potíže se zažíváním a vaše tělo vstřebává všechny živiny, které má k dispozici.

Věřte mi, rozdíl je patrný! Jestli máte jakékoli otázky, napište je prosím níže do komentáře, nebo pošlete na můj mail [email protected] a já vám rád odpovím.


Sdílet na sociálních sítích

O Michaelovi

Napsal Michael Geršič, spoluzakladatel portálu Golden TREE o aktivním a zdravém životě, který měsíčně navštíví více než 100.000 čtenářů.

Přečtěte si více o autorovi
DOPORUČUJEME
Produkt, který byl použit v blogu.
Bakterie mléčného kvašení.
Se správnými radami a informacemi to zvládne každý – vy také!
Zadejte svůj e-mail a získávejte bezplatné tipy, které pomohly již více než 10.000 Čechů a Češek.
Buďme přátelé