🚚 Doprava zdarma nad 2 449 Kč | ✅ 100% záruka spokojenosti
Domů / Tipy / 6 triků, jak se zbavit kruhů pod očima
 

6 triků, jak se zbavit kruhů pod očima

Odhadovaný čas čtení: 5 min
Datum zveřejnění: 12/06/2023
6 triků, jak se zbavit kruhů pod očima

Kruhy pod očima mohou být nepříjemným problémem, který trápí mnoho jedinců bez ohledu na věk nebo pohlaví.

Jste mezi nimi i vy?

Už propadáte panice, protože se kruhy pod očima staly stálicí a vy nevíte, jak se jich zbavit?

Nebojte se, většinou nejsou zdraví nebezpečné, pravdou ovšem je, že dodávají obličeji unavený a nezdravý vzhled a člověk pak vypadá starší.

A to si nikdo nepřeje, že?

Na místě je otázka, co vlastně tmavé kruhy odhalují. Kromě toho, že nejsou esteticky nejpřitažlivější, dokážou mnohé vypovědět o vašem životním stylu.

Je známo, že se objevují kvůli nedostatku spánku, ale mohou být také důsledkem stresu nebo některých dalších faktorů.

Pokud už máte dost otázek, proč vypadáte pořád unaveně a co je s vámi špatně, dovolte nám, abychom vás uklidnili…

Zkoumali jsme, proč kruhy pod očima vznikají, jaké typy známe a jak můžete jejich viditelnost snížit přirozenou cestou.

Na závěr prozradíme pár užitečných triků, jak se jich dokonce můžete zcela přirozeně zbavit.

Přesto doporučujeme poradit se s lékařem, pokud se s tmavými kruhy potýkáte již delší dobu a máte pocit, že dostatek spánku nepomáhá.

OBSAH:

 1. PROČ SE TVOŘÍ KRUHY POD OČIMA?
 2. TYPY KRUHŮ POD OČIMA
 3. JAK SE ZBAVIT KRUHŮ POD OČIMA PŘIROZENÝM ZPŮSOBEM?

PROČ SE TVOŘÍ KRUHY POD OČIMA?

Vzhledem k tomu, že čtete tento článek, pravděpodobně se čas od času také potýkáte s tmavými kruhy nebo otoky pod očima.

To je do jisté míry zcela normální.

Kůže pod očima je velmi tenká a pod ní je mnoho krevních cév, které jsou v určitých obdobích přes tenkou kůži viditelné.

Proč se tvoří kruhy pod očima

Někdy je proto odpověď na otázku, proč se tmavé kruhy tvoří, docela jednoduchá – může za to genetika!

Pokud je kůže pod očima tenčí nebo pokud se vaši rodiče potýkají s tmavými kruhy, je velká šance, že potrápí i vás.

Kůže pod očima je také jedním z prvních míst, kde se začínají objevovat viditelné známky stárnutí.

V průběhu stárnutí kůže ztrácí pružnost, má klesající schopnost zadržovat vlhkost a stává se náchylnější k poškození. To obvykle vede k vráskám a v důsledku ztenčení kůže pod očima k tmavým kruhům.

Tmavé kruhy se však mohou objevit v důsledku některých vnějších příčin, jako jsou:

 1. Únava a nedostatek spánku: Jednou z častějších příčin kruhů pod očima je nedostatek spánku a celková únava. Kvůli nedostatku spánku je pleť obličeje bledší, v oblasti pod očima se může dokonce z dlouhodobého hlediska ztenčit, takže kruhy pod očima jsou viditelnější. Nedostatek spánku je také důvodem hromadění tekutiny pod očima, která může způsobit otoky a následně opuchlé kruhy pod očima.
 2. Dehydratace: Když tělo není dostatečně hydratované, oči působí propadlým dojmem a kůže pod nimi může zblednout. Díky tomu jsou žilky pod kůží viditelnější a objevují se tmavé kruhy.
 3. Nezdravý životní styl: Faktory jako nezdravá strava, příliš mnoho soli, kouření a nadměrná konzumace alkoholu mohou způsobit otoky očí.
 4. Alergie: Při alergické reakci se uvolňuje histamin, který v určitých případech způsobuje svědění, zarudnutí a otoky očí. To vede také k otokům a zarudnutí kůže pod očima, takže to vypadá, že máte tmavé kruhy.
 5. Anémie: Sama o sobě tmavé kruhy nezpůsobuje, ale v některých případech může přispět k jejich vzniku. Kvůli nižšímu množství hemoglobinu a červených krvinek v krvi může kůže zblednout, což zvýrazňuje tmavé kruhy pod očima.
 6. Stárnutí: V průběhu let kůže ztrácí svoji elasticitu, což způsobuje úbytek tuku v oblasti kolem očí, následně je i pokožka tenčí. Protože jsou žilky viditelnější, objevují se tmavé kruhy.
 7. Dlouhé sezení před obrazovkou: Namáhání očí při dlouhém sezení před obrazovkou počítače, televize nebo telefonu může unavovat oči a únava zhoršuje nápadnost tmavých kruhů pod očima.
 8. Vystavení slunci: Časté vystavování se slunečním paprskům může vést k fotopoškození a pigmentaci v oblasti očí, což způsobuje tmavou kůži pod očima.
 9. Tmavé kruhy v důsledku stresu: Tento typ tmavých kruhů je obzvláště nepříjemný. Když člověk čelí stresu, v těle se spustí reakce „bojuj nebo uteč“, která je doprovázena uvolňováním kortizolu a adrenalinu. Tmavé kruhy se objevují v důsledku otoků, rozšířených žilek těsně pod povrchem kůže a zánětů v oblasti pod očima.

Za vznik tmavých kruhů je tedy odpovědných několik faktorů. Liší se od sebe, a proto, abyste se s nimi úspěšně vypořádali, je dobré znát důvody jejich vzniku.

TYPY KRUHŮ POD OČIMA

Typy kruhů pod očima

Kruhy pod očima se liší barvou a vzhledem.

Dělíme je do tří kategorií:

 1. Tmavé kruhy pod očima: Jsou velmi tmavé, hnědé nebo téměř černé a jsou ve většině případů výsledkem nadměrné pigmentace.
 2. Opuchlé kruhy pod očima: Jsou důsledkem otoků v oblasti pod očima, které způsobují hromadění tuku nebo tekutiny v podkoží.
 3. Fialové kruhy pod očima: Tento typ tmavých kruhů může být důsledkem stárnutí nebo rozšířených žilek těsně pod povrchem pokožky.

JAK SE ZBAVIT KRUHŮ POD OČIMA PŘIROZENÝM ZPŮSOBEM?

Vzhledem k tomu, že mnoho lidí bojuje s kruhy pod očima, má odpověď na otázku „jak je odstranit“ milionovou hodnotu!

Přestože existuje mnoho kosmetických přípravků, které slibují, že tmavé kruhy zcela zmizí, podle nás mohou být přírodní řešení lepší volbou, protože neobsahují chemikálie a nejsou tak agresivní.

Co tedy pomáhá na kruhy pod očima?

Kromě změny životního stylu je můžete zmírnit nebo dokonce odstranit některými přírodními metodami.

Níže uvádíme několik způsobů, jak se přirozeně zbavit kruhů pod očima.

DOSTATEK SPÁNKU

Nedostatek spánku je jednou z hlavních příčin kruhů pod očima. Dbejte tedy na dostatek spánku, spánek totiž urychluje regeneraci.

STUDENÉ OBKLADY

Chlazení je účinný způsob, jak zmírnit otoky a tmavé kruhy pod očima. K tomuto účelu můžete použít studený obklad (nebo vychlazený čajový sáček), který zmírňuje otoky, pomáhá rozšiřovat cévy a ve výsledku zlepšuje krevní oběh.

HEŘMÁNKOVÝ ČAJ
Heřmánkový čaj

Heřmánek je známý pro své protizánětlivé a zklidňující účinky, takže může pomoci zmenšit otoky a zarudnutí pod očima. Vatovým tamponem naneste vychlazený heřmánkový čaj na oblast pod očima a počkejte na výsledek.

MANDLOVÝ OLEJ

Mandlový olej se postará o dlouhodobou hydrataci pokožky. Pokud jemně vetřete pár kapek oleje do pokožky pod očima, můžete snížit viditelnost tmavých kruhů.

PLÁTEK BRAMBORU

Brambory obsahují enzym zvaný katecholáza, který může pomoci snížit výraznost tmavých kruhů pod očima. Jednoduše nakrájejte brambory na tenké plátky a položte je na 15 minut na oči.

KOLAGEN

Kolagen je důležitý protein, který zajišťuje zdravý a mladistvý vzhled pokožky. Nachází se v potravinách, jako jsou ryby a maso, nebo se přidává ve formě doplňků stravy.

Přidání kolagenu může pomoci snížit výraznost kruhů pod očima a zlepšit elasticitu pokožky v oblasti pod očima.

Jde o bílkovinu, která tvoří celých 70 % pokožky, ale podíl kolagenu se v průběhu let snižuje – pokud nezasáhnete okamžitě, může to znamenat, že vaše stárnutí bude postupovat rychleji než je běžné.

Premium Collagen Complex

Naštěstí známe způsob, který kromě prevence odbourávání kolagenu zajistí i to, že se podíl tohoto klíčového stavebního kamene ve vašem těle zvýší. Výsledkem je napjatější, zářivější a mladistvě vypadající pleť – to vše díky hydrolyzovanému kolagenu, který se vstřebává 3x rychleji než jiné formy.

Hydrolyzovaný kolagen lze konzumovat ve formě nápoje, do kterého přidáte dvě odměrky kolagenového prášku Premium Collagen Complex, a tak se jednoduchým způsobem ubráníte zrychlenému stárnutí.

Ale nebojte se… Pokud po 60 dnech nezaznamenáte očekávané účinky, vrátíme vám peníze v plné výši, což znamená, že veškeré riziko bereme na sebe.


Sdílet na sociálních sítích

O Michaelovi

Napsal Michael Geršič, spoluzakladatel portálu Golden TREE o aktivním a zdravém životě, který měsíčně navštíví více než 100.000 čtenářů.

Přečtěte si více o autorovi
DOPORUČUJEME
Produkt, který byl použit v blogu.
Hydrolyzovaný kolagen v prášku.
Se správnými radami a informacemi to zvládne každý – vy také!
Zadejte svůj e-mail a získávejte bezplatné tipy, které pomohly již více než 10.000 Čechů a Češek.
Buďme přátelé