🚚 Doprava zdarma nad 2 449 Kč | ✅ 100% záruka spokojenosti
Domů / Tipy / Přiberete s kolagenem? Můžete ho užívat i během hubnutí?
 

Přiberete s kolagenem? Můžete ho užívat i během hubnutí?

Odhadovaný čas čtení: 6 min
Datum zveřejnění: 27/03/2023
Přiberete s kolagenem? Můžete ho užívat i během hubnutí?

»Mohu při hubnutí užívat kolagen?«

»Přiberu při užívání kolagenu?«

»Kolik skrytých kalorií vnáším do těla na úkor doplňků stravy s kolagenem?«

Vězte, že všechny tyto otázky nejsou jen ve vaší hlavě. V poslední době jsme takových dotazů přijali hodně, takže naše odpověď na toto téma bude tentokrát o něco delší.

Věříme, že odpověď zcela změní váš pohled na roli, kterou doplňování kolagenu hraje, když chcete změnit svou postavu.

Proto jsme se rozhodli podělit se s vámi o důležité poznatky, které se vám ve spojení s kolagenem a skrytými kaloriemi budou hodit.

Jak se ukazuje, i vás zajímá, zda při užívání doplňků stravy můžete přibrat. Je to skvělá informace, která dává jasně najevo, že přemýšlíte hlavou a přemýšlíte i nad touto důležitou otázkou.

Byla by opravdu škoda nevědomky vnášet do svého těla zbytečné kalorie, přičemž se možná vzdáváte svých oblíbených jídel a navíc bojujete s časem, kdy si konečně můžete udělat nějaký čas na trénink.

Nyní zpozorněte…

Co když vám dokážeme, že kolagen není na cestě k vaší úplné proměně omezením, ale spíše vyšším rychlostním stupněm?

Jsme si jisti, že v tomto případě vás zajímá podrobné vysvětlení, což je dobře, a proto vám níže prozradíme všechny klíčové informace.

Než se ale dostaneme k šokujícím údajům, jen si rychle připomeňme, co to vlastně kolagen je.

OBSAH:

  1. CO JE KOLAGEN?
  2. KOLIK KALORIÍ JE V KOLAGENU?
  3. PŘIBERETE NA VÁZE, POKUD UŽÍVÁTE KOLAGEN?
  4. PROČ KOLAGEN POMÁHÁ PŘI HUBNUTÍ?
  5. JAK POUŽÍVAT KOLAGEN NA HUBNUTÍ?

CO JE KOLAGEN?

Kolagen je unikátní bílkovina, která se mimo jiné stará o regeneraci tkání.

Tvoří většinu naší pojivové tkáně, kostní hmoty a kůže.

Problém nastává s věkem, kdy tělo ztrácí schopnost syntetizovat kolagen – mezi nejzřetelnější varovné signály patří řada příznaků stárnutí (méně pevná pokožka, řídnoucí vlasy…).

Zní to hrozně! Ale nepropadejte panice.

Co je kolagen

Naštěstí v 21. století víme, jak zajistit, abychom se cítili skvěle a vypadali dobře, i když se na narozeninovém dortu začne objevovat pořádný zástup svíček.

Je pravda, že když mnoho lidí slyší slovo kolagen, nejprve si vybaví jeho účinky na krásu, ale tím se nevědomky dopouštějí křivdy! To není zdaleka jeho jediná funkce.

Pravidelná konzumace kolagenu má mnoho příznivých účinků. Mimo jiné podpoří vaše střeva a postará se o stavbu pevných kostí a kloubů.

A pozor – níže prozradíme, jak může kolagen dokonce pomoci s hubnutím.

KOLIK KALORIÍ JE V KOLAGENU?

Kolagen je bílkovina. Stejně jako u všech bílkovin platí i pro kolagen následující: jeden gram obsahuje asi čtyři kalorie (4 kCal/g).

Doplněk stravy, který obsahuje 4 gramy kolagenu na dávku, poskytuje 16 kalorií navíc. Při nákupu si proto musíte dát pozor na výběr kolagenového doplňku bez přidaných cukrů.

Takže 16 kalorií… Přiznejme si, že to není moc.
Kolik kalorií je v kolagenu

A přesto vás napadne: »Mám se vzdát denního příjmu těchto kalorií, abych si občas mohl dopřát něco hříšnějšího?«

To je v pořádku, asi každého z nás to zajímá! Věci ale nejsou tak jednoduché …

Rádi zjednodušujeme a “počítáme kalorie jako kalorie”, přičemž zapomínáme na druh jídla. Vidíte, tady se budeme muset zastavit!

Faktem je, že bílkovinová kalorie nemá na tělo stejný účinek jako kalorie, kterou získáte z jídla s vysokým obsahem tuku nebo cukru.

Pojďme se podívat, kde se skrývá zásadní rozdíl, který vám usnadní proces hubnutí.

PŘIBERETE NA VÁZE, POKUD UŽÍVÁTE KOLAGEN?

Proč není jedno, zda jíte přesně stejné množství bílkovinných kalorií nebo kalorií z potravin s vysokým obsahem cukru a tuku?

Blížíme se k části, která zvedne vaše porozumění o několik stupňů výše a pomůže vám snáze řešit hubnutí.

Faktem je, že bílkovinné potraviny (např. kolagen) způsobují přibírání mnohem méně než potraviny s vysokým obsahem cukru nebo tuku.

Proč?

Vysoký příjem bílkovin zrychluje metabolismus, zároveň prodlužuje pocit sytosti, snižuje chuť k jídlu a dokonce ovlivňuje mnoho hormonů, které mají mimo jiné na starosti regulaci hmotnosti.

Ano, to vše! Od této chvíle pro vás bude hubnutí hračkou! Pokračujte ve čtení …
Přiberete na váze, pokud užíváte kolagen

Při příjmu určitého množství kalorií prostřednictvím bílkovin se pro metabolismus spotřebuje 20-30 % jejich energetické hodnoty.

Podívejme se, co to znamená ve srovnání s jinými druhy potravin.

K metabolizaci stejného množství kalorií ze sacharidů využíváme pouze 5-10 % jejich energetické hodnoty, což je minimálně 2x méně než u bílkovin.

Pokud tato informace zní překvapivě, následující skutečnost vám jistě vyrazí dech.

Podívejte se na toto… Abychom metabolizovali stejné množství kalorií z tuku, spotřebujeme nepatrná 0-3 % jejich energetické hodnoty – tedy až 10x méně než na metabolizaci bílkovin.

Teď, když to víte, vás nepřekvapí, že diety z vysokým obsahem bílkovin zvýší metabolismus o 80 –100 kalorií denně ve srovnání s dietami s nízkým obsahem bílkovin.

Ale to ještě není vše…

Znáte ten pocit, když si stanovíte cíl, kolik kilogramů chcete za určité období zhubnout… Je to pak mnohem snazší, když se můžete držet denního dietního plánu bez hrozného odříkání.

Zajímá vás, jak kolagen ovlivňuje potlačení chuti k jídlu? To vám také odhalíme.

PROČ KOLAGEN POMÁHÁ PŘI HUBNUTÍ?

Už víte, že bílkoviny poskytují pocit sytosti dlouho po konzumaci.

Víte ale, která bílkovina poskytuje největší pocit sytosti?

Výzkum ukázal, že jsou to právě kolagenové peptidy. Rozdíl v pocitu sytosti při konzumaci kolagenu není ve srovnání s jinými druhy bílkovin vůbec malý – kolagen totiž zasytí až o 40 % více, než stejné množství syrovátky, kaseinu nebo sóji.

Co to znamená v praxi?

V jedné klinické studii bylo zjištěno, že jedinci, kteří konzumovali kolagen při jednom jídle, zkonzumovali při dalším jídle až o 20 % méně kalorií než ti, kteří při prvním jídle konzumovali stejné množství jiných bílkovin.

Skrývá se ale důvod menší chuti k jídlu pouze v tom, že kolagen poskytuje dlouhodobý pocit sytosti, nebo se v pozadí skrývá něco jiného?

Měli bychom také zmínit studii, která byla provedena mezi diabetickými pacienty s nadváhou. Ukázalo se, že užívání kolagenu stimuluje uvolňování hormonů regulujících váhu. Po užití kolagenu se pacientům značně snížila chuť k jídlu a v důsledku toho jedli méně.

Proč kolagen pomáhá při hubnutí

Nyní vám prozradíme ještě něco dalšího!

Pravidelný příjem kolagenových peptidů jednotlivcům prokazatelně pomáhá udržet štíhlou tělesnou hmotu. Co to znamená?

Štíhlá tělesná hmota, nazývaná také funkční hmota, zahrnuje svaly, kůži, pojivovou tkáň a orgány. Z velké části je tvořena svalovou hmotou, a proto je nejjednodušší si ji jako takovou představit.

Jistě si dokážete představit, že jde o tkáň, která je metabolicky velmi aktivní! Jednoduše řečeno: větší svalová hmota pomáhá tělu zhubnout, protože potřebuje více kalorií, aby fungovala. Logické, že?

Takže teď už víte, jak vám kolagen skutečně pomáhá hubnout.

Abychom to stručně shrnuli: Vysoký příjem bílkovin zvyšuje metabolismus, snižuje chuť k jídlu a ovlivňuje různé hormony, které regulují hmotnost.

Aby toho nebylo málo, rádi bychom vám připomněli ještě něco, co se vám bude také líbit.

Když mluvíme o hubnutí … S čím se ve skutečnosti počítá?

Pamatujete si to ještě? Když dosáhneme svého cíle v hubnutí, s hrdostí zdůrazňujeme svůj vzhled. Dopřejeme si nový kousek šatníku, navštívíme kadeřníka a kráčíme sebevědomým krokem…

… dokud nejdeme na pláž. V plavkách. Nemilosrdné světlo – a povislá kůže s celulitidou. Jsme v rozpacích, stydíme se … a to bychom vůbec nemuseli!

Pokud pravidelně užíváte kolagen, nemusíte se tohoto scénáře bát, protože pomáhá udržovat elasticitu a tloušťku pokožky, díky které je pak kůže méně povislá, více napnutá a bude mít méně tukových polštářků.

  • Zkrášlující efekt.
  • Méně celulitidy.
  • Napnutá kůže.
  • O pevných nehtech a lesklých vlasech ani nemluvě!

Pro skvělý pocit se tyto výše uvedené faktory počítají minimálně stejně jako těch pár shozených kilogramů. Věříme, že souhlasíte.

JAK POUŽÍVAT KOLAGEN NA HUBNUTÍ?

Určitě se ptáte, jak doplňování kolagenu zavést do svého každodenního života, aby byl účinek co nejlepší?

I pro tuto část jsme připravili doporučení. Podívejme se na to…

Zavedení kolagenu do vaší každodenní rutiny je rychlé a snadné, protože existuje obrovské množství kolagenových produktů dostupných v mnoha podobách.

Kolagen se nachází i v docela obyčejných pokrmech, jako je vývar z kostí, ale v dnešním rychlém životním tempu mnoho lidí raději sáhne po doplňcích výživy.

Většina lidí má chronický nedostatek času, takže pravidelné vaření vývaru z kostí je nemožné. Pokud jsme realisté, s pomocí doplňků bude mnohem snazší udržet vytrvalost a důslednost, které jsou nezbytné pro dosažení požadovaných výsledků.

Vyhrňte si rukávy … Jdeme na to?

Většina jedinců přidává kolagen do svého jídelníčku pomocí kolagenových peptidů. Jedná se o hydrolyzované molekuly kolagenu ve formě prášku, které jsou rozpustné téměř v jakékoli (teplé nebo studené) tekutině.Premium Collagen ComplexNedoporučujeme však kolagenový prášek vmíchat do horkého nápoje, protože vysoké teploty mohou měnit strukturu doplňku stravy.

Vyberte si raději sklenici vody, džusu nebo smoothie. Pokud chcete využít pozitivního vlivu kolagenu ke zvýšení svalové hmoty a redukci tukových polštářků, vmíchejte 1x denně dvě přiložené odměrky Premium Collagen Complexu do sklenice vámi vybraného nápoje.

V jaké části dne je nejlepší kolagen užívat?

Někteří věří, že efekt přidání kolagenu, pokud chceme zhubnout, je nejlepší 30 minut před večeří. Protože vás zasytí, pravděpodobně zkonzumujete v posledním jídle dne méně kalorií. Navíc se v noci aktivují regenerační procesy, které večerním přísunem kolagenu dále optimalizujete.

Pokud jste to ještě neudělali, rychle dejte pár kousků Premium Collagen Complexu z našeho online regálu do košíku – a nezapomeňte se za pár měsíců pochlubit výsledky! 😉

Těšíme se na váš úspěch!


Sdílet na sociálních sítích

O Michaelovi

Napsal Michael Geršič, spoluzakladatel portálu Golden TREE o aktivním a zdravém životě, který měsíčně navštíví více než 100.000 čtenářů.

Přečtěte si více o autorovi
DOPORUČUJEME
Produkt, který byl použit v blogu.
Hydrolyzovaný kolagen v prášku.
Se správnými radami a informacemi to zvládne každý – vy také!
Zadejte svůj e-mail a získávejte bezplatné tipy, které pomohly již více než 10.000 Čechů a Češek.
Buďme přátelé