🚚 Doprava zdarma nad 2 449 Kč | ✅ 100% záruka spokojenosti
Domů / Tipy / Jak vybrat hydratační krém vhodný pro váš typ pokožky?
 

Jak vybrat hydratační krém vhodný pro váš typ pokožky?

Odhadovaný čas čtení: 5 min
Datum zveřejnění: 05/06/2023
Jak vybrat hydratační krém vhodný pro váš typ pokožky?

Kůže je naší „základní vrstvou oblečení“ a největším orgánem, který pomáhá regulovat teplotu, chrání nás před škodlivými mikroorganismy z okolí a zároveň nám umožňuje kontakt se světem.

Kromě její „ochranné“ funkce nelze opomenout fakt, že je krásná pokožka také jedním z nejdůležitějších estetických atributů…

Jemná, pěstěná a zářivá pokožka zvyšuje sebevědomí, zaujme na první pohled a přidává důležité body na žebříčku atraktivity…

Není tedy žádným překvapením, že mnoho lidí ztratí spoustu času, trpělivosti a peněz hledáním dokonalého hydratačního krému. Kdo by nechtěl hedvábně jemnou, pevnou a mladistvou pokožku?

Bohužel i přes touhu a všechny investované peníze je stále více lidí zklamaných skutečnými výsledky kosmetických produktů, které slibují vysněnou proměnu již po prvním použití.

Buďte opatrní – hydratační krém, který vyhovuje vaší nejlepší kamarádce, nemusí být nutně tím nejlepším řešením i pro vás. Různé typy pokožky potřebují různé úrovně vlhkosti, takže najít pravý hydratační krém vyžaduje určitou praxi a další znalosti.

Pro začátek je dobré znát svůj typ pokožky a podle toho o ni pečovat, protože jen tak bude pokožka schopna optimálně plnit své funkce a zachová si mladistvý vzhled bez ohledu na věk.

Protože víme, jak těžké je najít krém, který vaší pokožce „padne jako ulitý“, v řádcích níže prozradíme pár užitečných triků a také který hydratační tělový krém s největší pravděpodobností změní váš život (a vaši pokožku) k lepšímu.

OBSAH:

 1. K ČEMU SLOUŽÍ HYDRATAČNÍ KRÉM?
 2. HYDRATAČNÍ KOSMETICKÉ PŘÍPRAVKY
 3. CO DOBRÝ HYDRATAČNÍ TĚLOVÝ KRÉM NEOBSAHUJE?
 4. KTERÝ KRÉM JE NEJLEPŠÍ PRO HYDRATACI POKOŽKY?

K ČEMU SLOUŽÍ HYDRATAČNÍ KRÉM?

Než vám prozradíme některá pečlivě střežená tajemství krásy, pojďme si nejprve projít základy…

Co je to vlastně hydratační krém a proč ho vaše pokožka tak nutně potřebuje?

Hydratační krém je ve skutečnosti druh krému nebo tělového mléka, který pomáhá udržovat vaši pokožku hydratovanou a zdravou. Jde o krém, který mimo jiné zabraňuje stárnutí pokožky.

K čemu slouží hydratační krém

Vaše pokožka může být suchá z různých důvodů:

 • Vlivy prostředí, např. suchý vzduch;
 • nadměrné vystavování slunci;
 • nedostatečná hydratace;
 • nevyvážená strava;
 • používání nevhodné kosmetiky.

Pravidelné používání pravého hydratačního krému tak pomáhá vaší pokožce udržet si zdravý vzhled a zároveň předchází stavům, jako je hrubost, ochablost, nepříjemné zarudnutí, jemné vrásky a pocit napjatosti.

Dobrý hydratační krém je tedy investicí do zdravé a zářící pokožky. Dobře hydratovaná pokožka je totiž dostatečně elastická, a proto vypadá na první pohled mladistvěji.

HYDRATAČNÍ KOSMETICKÉ PŘÍPRAVKY

Hydratační kosmetické přípravky se dělí na:

 • tělová mléka,
 • krémy a
 • séra.

Tělová mléka jsou vhodná pro každého s normální nebo mastnou pokožkou.

Hydratační kosmetické přípravky

Hydratační krémy jsou skvělou volbou pro ty, kteří mají suchou pokožku, protože obsahují více změkčovadel než tělová mléka.

Séra naopak nejvíce vyhovují lidem se smíšenou nebo citlivou pokožkou, protože díky své lehčí struktuře nezanechávají pocit mastnoty.

Ale pozor – hydratace je nezbytná bez ohledu na typ vaší pokožky.

Při výběru ideálního hydratačního tělového krému je důležité věnovat pozornost různým hydratačním složkám…

Druhy hydratačních krémů se totiž liší v závislosti na složkách a zaručených pozitivních účincích.

Mezi hlavní zvlhčovače patří:

 • Okluzivní látky (např. přírodní a minerální oleje, různé vosky). Jedná se o hydratační krémy, které fungují tak, že na pokožce vytvářejí bariéru, která zabraňuje odpařování vody. Krémy tohoto typu se nejvíce doporučují osobám se suchou a citlivou pokožkou, protože ve srovnání s jinými hydratačními krémy není jejich aplikace nutná tak často.
 • Zvlhčovače resp. změkčovadla (např. různé oleje, bambucké máslo, glycerin, kyselina hyaluronová, propylenglykol, ceramidy). Hydratační krémy tohoto typu čerpají vodu z hlubších vrstev kůže a zároveň zabraňují odpařování vody z povrchu pokožky. Jejich složky vyplňují trhliny mezi buňkami a nahrazují tak lipidy v rohové (nejsvrchnější) vrstvě pokožky.
 • Kombinované hydratační krémy, které sdružují několik výše uvedených složek.

CO DOBRÝ HYDRATAČNÍ TĚLOVÝ KRÉM NEOBSAHUJE?

Jednou z nejčastějších chyb při nákupu produktů péče o pokožku těla je, že před jejich nákupem neprověříte složení…

Aby se chyba v budoucnu neopakovala, doporučujeme, abyste se příště blíže podívali na obal a vyvarovali se produktů, jako jsou:

 • Parfémované produkty nebo tělová mléka na bázi parfému. Jedná se o produkty, které mohou obsahovat různé dráždivé látky a silné chemikálie. Parfémy jsou nejčastějšími alergeny v kosmetice, navíc jsou z hlediska péče o pokožku zcela zbytečné – v horších případech způsobují nepříjemné podráždění a ztenčování ochranné vrstvy pokožky.

Pokud máte citlivou pokožku, doporučuje se těmto typům přípravků s přidanými parfémy a barvivy obloukem vyhnout. Obvykle je obsah parfému uveden na obalu jedním z následujících označení: Parfum, Fragrance, Citral, Limonene, Linalool, Citronellol…

 • Produkty s obsahem alkoholu. Krátkodobě může alkohol působit na pokožku příjemně, protože napomáhá krému rychle se vstřebávat a působí antibakteriálně, ale dlouhodobě pokožku vysušuje. V horším případě může dokonce poškodit vrstvy kůže a způsobit nepříjemné podráždění. Označení jako „Alcohol“, „Alcohol Denat“ a „Ethanol“ proto nejsou na seznamu složek ideálního produktu zrovna vítané.
 • Produkty s éterickými oleji. Oleje jsou sice většinou rostlinného původu, příjemně voní a mají poměrně dost antioxidačních účinků, to ovšem nemůže kompenzovat škody, které mohou na pokožce napáchat. Většina éterickćh olejů patří do kategorie „vůní v přestrojení“ a ty často obsahují alergeny.

Než se tedy hydratační krém dostane do vašeho nákupního košíku, nezapomeňte zkontrolovat etiketu a klíčové složky.

KTERÝ KRÉM JE NEJLEPŠÍ PRO HYDRATACI POKOŽKY?

Hydratace je jedním z nejdůležitějších rituálů krásy, které udržují pokožku zdravou, pevnou a mladistvou. Jenže ne každá pokožka je stejná a najít ten pravý hydratační krém se někdy zdá jako opravdová „mission impossible“…

Uvědomte si, že při péči o pokožku musíte brát ohled spíše na typ pokožky než na váš věk.

Který krém je nejlepší pro hydrataci pokožky

Známe tedy 4 hlavní typy:

 • suchá pokožka,
 • mastná pokožka,
 • normální pokožka a
 • smíšená pokožka.

Liší se od sebe množstvím produkovaného mazu – například mastná pokožka ho produkuje příliš mnoho, zatímco suchá pokožka příliš málo.

Výběr správného hydratačního krému je nejen nezbytný pro zářivou pokožku, ale také pomáhá udržovat zdravou rovnováhu pH a zabraňuje dehydrataci.

Který hydratační krém je tedy pro váš typ pokožky nejlepší?

 • Pokud máte suchou pokožku, pod kterou je minimum tukové tkáně a chybí jí vlhkost, je nesmírně důležité zvolit bohatý hydratační krém (před nanesením určitě použijte hydratační sérum) nebo použít rostlinné oleje či másla.
 • Pokud máte mastnou pokožku, zvolte krém s extrémně lehkou texturou nebo vhodný gel či tělové mléko.
 • Pokud máte normální pokožku, můžete být „bez starostí“, protože si můžete vybrat jakýkoli hydratační krém.
 • Pro smíšenou pokožku je tou správnou volbou nejspíš sérum, ale určitě na něj naneste krém a tím zabraňte vysušování.

Při výběru hydratačního krému nezapomeňte na následující faktory:

 • Je vybraný přípravek vhodný i pro ochranu před sluncem?
 • Je přípravek vhodný i pro velmi citlivou pokožku?

BLOOM Golden Tree Bloom

Dehydrovaná a vysušená pokožka je méně odolná vůči různým vlivům z okolí (např. teplotní změny), navíc není schopna odstraňovat toxiny a škodlivé mikroorganismy, takže bezpodmínečně potřebujete hydratační tělový krém na přírodní bázi, který je díky svému složení vhodný nehledě na váš věk nebo typ pokožky – Golden Tree Bloom.

Pokud krém aplikujete každý den ihned po sprchování, vystačí vám jedno balení na dva měsíce. Protože je navržen tak, aby pomohl pokožce udržet vlhkost po dobu více než 24 hodin, jedna aplikace denně bude více než dostačující.

Bloom pomáhá zastavit proces stárnutí, jehož projevem je tenká pokožka, výrazně povadlá kůže na horní části paží a nohou a další nepříjemnosti, které vám den za dnem kazí náladu.

Pokud vás výsledky nenadchnou, nezoufejte, veškeré riziko bereme na sebe – v případě nespokojenosti vám vrátíme plnou kupní cenu, pokud produkt do 60 dnů pošlete zpátky na naši adresu.


Sdílet na sociálních sítích

O Michaelovi

Napsal Michael Geršič, spoluzakladatel portálu Golden TREE o aktivním a zdravém životě, který měsíčně navštíví více než 100.000 čtenářů.

Přečtěte si více o autorovi
DOPORUČUJEME
Produkt, který byl použit v blogu.
Hydratační tělový krém proti suché a povadlé pokožce.
Se správnými radami a informacemi to zvládne každý – vy také!
Zadejte svůj e-mail a získávejte bezplatné tipy, které pomohly již více než 10.000 Čechů a Češek.
Buďme přátelé