🚚 Doprava zdarma nad 2 449 Kč | ✅ 100% záruka spokojenosti
Domů / Tipy / Kolagen – zpomaluje stárnutí a navrací mladistvý vzhled
 

Kolagen – zpomaluje stárnutí a navrací mladistvý vzhled

Odhadovaný čas čtení: 10 min
Datum zveřejnění: 02/12/2021
Kolagen – zpomaluje stárnutí a navrací mladistvý vzhled

O tomto všem všichni sníme!

Zářící, mladistvá pokožka, zdravé klouby, husté vlasy, krásné nehty a skvělý metabolismus…

„Doplňky“, které vám dodají mladistvý vzhled, naplní vás vitální energií, zajistí skvělou pohodu a úzce souvisí s bílkovinou.

Tato bílkovina se nazývá kolagen a jsem si jistý, že o něm neslyšíte poprvé.

Troufám si však tvrdit, že pravděpodobně nevíte, jak můžete plně využít potenciál tohoto „zázračného stavebního kamene“ a získat tak zpět svůj mladistvý vzhled a skvělý pocit.

Pokud chcete vzít osud své pohody a vzhledu do svých rukou, radím vám soustředit veškerou pozornost na informace, které vás čekají níže, protože vše, co potřebujete vědět o kolagenu a jeho mimořádném potenciálu, vás čeká na jednom místě.

OBSAH

  1. FUNKCE KOLAGENU
  2. STRUKTURA KOLAGENU
  3. POTRAVINY BOHATÉ NA KOLAGEN
  4. KOLAGENOVÉ DOPLŇKY STRAVY
  5. KTERÝ KOLAGEN JE PRO VÁS NEJLEPŠÍ

FUNKCE KOLAGENU

OK, pro začátek rychle k základu.

Co je kolagen?

Funkcije kolagena

Kolagen je nejhojnějším proteinem ve vašem těle. Díky pestrému složení aminokyselin se objevuje až ve 30 verzích. Více o tom, proč je to jeden z klíčových detailů, odhalím o něco později. Předtím se podívejme na to, kde se kolagen nachází a jaké funkce má ve vašem těle.

Jak jsme již zmínili, můžeme jej nazvat „zázračným stavebním kamenem“, který ve světě zdraví a krásy zaujímá první místo.

Je to proto, že je to bílkovina, která se může pochlubit mnoha vlastnostmi. Mezi jinými:

 • poskytuje podporu a tvar,
 • tvoří velkou část vaší kůže, kloubních chrupavek a mnoha dalších tkání,
 • podporuje růst zdravých vlasů a nehtů,
 • ovlivňuje zdraví vašich střev,
 • pečuje o pružnost pokožky atd.

Je však pravda, že s kolagenem je spojena i jedna nepříjemná skutečnost.

Vážným problémem je, že syntéza (proces tvorby) této extrémně důležité bílkoviny se v průběhu let zpomaluje.

Zhruba od dvaceti let je tělo schopné produkovat stále méně kolagenu. Tento pokles je však tak rychlý, že ve čtyřiceti letech již ztratíte jednu třetinu.

A když k tomu připočtete další faktory jako stres, nedostatek spánku, kouření, nadměrné vystavování slunci, které mají kromě věku rovněž negativní vliv na podíl kolagenu, jsou důsledky více než zřejmé.

Co to znamená v praxi? Podívejme se na to…

KOLAGEN PRO KŮŽI

Asi 70 % vaší kůže tvoří kolagen, díky kterému je kůže pružná, zářivá a vypadá mladistvě.

Když se ocitnete v situaci, kdy vaše tělo produkuje méně kolagenu, než ve skutečnosti potřebujete, můžete rychle zjistit, že následky jsou velmi nepříjemné. Mluvíme o těch známkách stárnutí, které vidíte každý den a které vám způsobují špatnou náladu a berou vám životní energii.

Kolagen za kožo

To jsou:

 • vrásky,
 • svěšené tváře,
 • ochablý obličej a
 • unavený vzhled.

Kolagen je pro kůži jako voda pro květinu. Pokud se vypaří více, než rostlina potřebuje, pomalu chřadne a nakonec uhyne.

Ochablá kůže a unavený vzhled samozřejmě nejsou zdaleka jedinými problémy spojenými s nedostatkem kolagenu.

 

KOLAGEN PRO KLOUBY

Kolagen za sklepe

Ze stejného důvodu také dochází k horší pohyblivosti a bolestem kloubů. Protože je kolagen nedílnou součástí kloubů a šlach, při absenci tohoto mimořádně důležitého prvku vzniká řada problémů, které vám brání v hladkém pohybu a cvičení.

Kolagen se vyznačuje svou hladkou strukturou a stejně jako olej mezi převody zajišťuje plynulý pohyb částí těla a tak nevzniká zbytečné opotřebení, které může být velmi nepříjemné.

KOLAGEN PRO VLASY

Kolagen za lase

No, také nadměrné řídnutí vlasů může být nepříjemné.

Je to velmi nepříjemná situace, kterou většina lidí považuje za předem prohranou bitvu, což zdaleka není pravda. Také vlasy a vlasové folikuly úzce souvisí s touto bílkovinou a pokud si toho jste vědomi, můžete vzít situaci do svých rukou.

Jak, to prozradíme brzy.

Předtím však další velmi důležitá informace.

KOLAGEN PRO STŘEVNÍ FLÓRU

Kolagen za črevesno floro

Vrásky, unavený obličej, povislá kůže, bolestivé klouby, potíže s pohyblivostí a řídnutí vlasů jsou velmi zjevné známky nedostatku kolagenu.

Nikdy nezapomínejte, že pod povrchem se dějí ještě další nepříjemné věci.

Kde?

Konkrétně ve vašich střevech.

Syndrom zvýšené propustnosti střev je výrazným problémem, se kterým se potýká stále více jedinců. Protože střevo neplní efektivně jednu ze svých základních funkcí, dostává se do vašeho krevního oběhu mnoho škodlivých látek. Samozřejmě si toho nejste vědomi, ale potýkáte se s mnoha problémy, o kterých netušíte, odkud pocházejí.

Únava, výkyvy nálady, potíže se soustředěním, vyrážky, akné a další problémy vás rozčilují, protože váš obranný mechanismus nefunguje tak, jak by měl.

Sindrom prepustnega črevesja

Také stěna střev, stejně jako kůže, vlasy, nehty a klouby, je z velké části složena z kolagenu.

A pokud tohoto stavebního kamene není dostatek, vaše střeva pomalu, ale jistě ztrácí svou sílu a účinnost.

Jak vidíte, problémů spojených s nedostatkem kolagenu je mnoho. Vůbec mě tedy nepřekvapuje, že už si asi říkáte…

zda lze tento nepříjemný scénář nějak omezit resp. převzít kontrolu nad svým stavem a vzhledem?

Přesně to napadlo i mě, když jsem si uvědomil krutá fakta související s kolagenem a řeknu vám, že jsem byl z konečné odpovědi nadšený.

Aby bylo jasné, proč, navrhuji, abychom se podívali na vítěznou strategii jako celek a zajistili tak, abyste i vy mohli plně využít potenciál klíčových informací a zaznamenat tak velké změny v co nejkratším čase.

STRUKTURA KOLAGENU

OK…

Jak jsme zmínili, kolagen je bílkovina. To znamená, že mluvíme o komplexní organické molekule složené z menších jednotek.

SYNTÉZA A PEPTIDY KOLAGENU

V fazi sinteze (nastajanje kolagena) se najprej med seboj povežejo najosnovnejši delci, ki jih imenujemo aminokisline in jih v telo vneseš z različnimi živili.

Ve fázi syntézy (tvorba kolagenu) se mezi sebou nejprve spojí nejzákladnější částice, zvané aminokyseliny, které dodáváte tělu různými potravinami. V případě kolagenu jsou to většinou:

 • prolin,
 • glycin,
 • glutamin a
 • arginin.

Tyto částice dohromady tvoří peptidy, které se pak v posledním, třetím kroku spojí do konečné bílkoviny – kolagenu, což je podmínkou pro tvorbu kolagenových vláken.

Tyto informace nás vedou k následujícím velmi důležitým informacím, které jsou klíčové, pokud chcete svému tělu poskytnout to, co skutečně potřebuje.

Pestré složení aminokyselin a různé možné sekvence jsou důvodem, proč bylo dosud definováno 30 různých typů kolagenu.

Ano, opravdu!

Pokud si představíte, že jsou různé aminokyseliny jako cihly různých tvarů a rozměrů, které můžete libovolně kombinovat, pak se rychle ukáže, že existuje více verzí kolagenu, stejně jako můžete z různých cihel vyrábět různé typy budov.

TYPY KOLAGENU

No – faktem je, že mezi všemi třiceti typy určité druhy kolagenu zejména vynikají. A to:

 • kolagen typu I,
 • kolagen typu III,
 • kolagen typu V
 • kolagen typu X.

Tedy…

KOLAGEN TYPU I

Kolagen typu I je nejběžnější formou kolagenu ve vašem těle. Tento mimořádně důležitý stavební kámen, který se nachází v kůži, šlachách, kostech, cévách a pojivové tkáni, hraje klíčovou roli v projektu „anti-aging“.

KOLAGEN TYPU III

Vzhled samozřejmě není zdaleka všechno.

Protože chceme vynikající pohodu a super energii, je velmi důležité, abychom kromě kolagenu typu I vyzdvihli také kolagen typu III, který se jinak nachází na podobných místech, s tím rozdílem, že kolagen typu III je zásadní, pokud mluvíme o zdraví střev.

Jak jsme již zmínili, je to střevní stěna, kdo rozhoduje o tom, které látky mohou projít do vašeho krevního oběhu a které musí nutně opustit vaše tělo. Jsem si tedy jistý, že chcete mít nad tímto procesem úplnou kontrolu, protože jinak se můžete setkat s problémy (kůže náchylná k akné, vyrážky, výkyvy nálad, únava, potíže se soustředěním…) vyplývajícími z přítomnosti nebezpečných toxinů.

A co kolagen typu V a X, které jsme rovněž zařadili na seznam klíčových?

I tito dva na něm získali místo kvůli svým skvělým vlastnostem.

KOLAGEN TYPU V

Kolagen typu V je zvláště důležitý pro expresní obnovu buněk a hraje také klíčovou roli, pokud chcete zdravou pokožku hlavy a husté vlasy.

KOLAGEN TYPU X

Čtvrtý na seznamu, kolagen typu X, stojí za zmínku, protože je klíčový, pokud chcete zdravé chrupavky, nerušený pohyb a čisté potěšení během cvičení a jiných aktivit.

Po těchto informacích samozřejmě následuje logická otázka …

Protože pravděpodobně nechcete rychle stárnout a čelit všem ostatním problémům spojeným s nedostatkem kolagenu, jsem si jistý, že vás zajímá, co můžete udělat, aby nenastal deficit.

Aby se vám to podařilo, jsou klíčové dvě věci.

Za prvé …

Protože mluvíme o bílkovině, tj. komplexní organické molekule, která se může rozpadat, je důležité tento nepříznivý proces minimalizovat. Můžete to udělat tím, že převezmete kontrolu nad faktory, které mohou výrazně zničit vaše plány a velmi snížit podíl kolagenu ve vašem těle. Jedná se především o:

 • nekvalitní spánek,
 • příliš mnoho cukru,
 • poškozené klouby,
 • vysoká hladina stresového hormonu (kortizolu) v důsledku moderního životního stylu,
 • nadměrné vystavování slunci,
 • nedostatečný příjem antioxidantů,
 • celodenní sezení a nedostatek fyzické aktivity,
 • narušená střevní flóra,
 • nedostatek vitamínu C a zinku,
 • přemíra volných radikálů.

POTRAVINY BOHATÉ NA KOLAGEN

Kromě toho, že můžete rozpad kolagenu omezit, vaše rozhodnutí samozřejmě také ovlivňují, kolik kolagenu vaše tělo dokáže vytvořit resp. syntetizovat.

Některá jídla jsou považována za skvělý zdroj aminokyselin, které, jak již víme, jsou základními stavebními kameny kolagenu.

Tedy…

Pokud je vaše strava vyvážená a pestrá, pak je mnohem větší šance, že syntéza kolagenu bude lepší, než když je strava nevyrovnaná a monotónní.

Jednoduše proto, že bez správného „materiálu“ tělo jednoduše není schopné tvořit kolagen, a proto je rozdíl mezi „nabídkou a poptávkou“ ještě větší.

Proto je velmi důležité, aby se ve vaší stravě objevovaly potraviny obsahující kolagen, pomocí kterých dodáte tělu potřebné stavební kameny, které jsou nezbytné pro tvorbu kolagenu.

Prehrana bogata s kolagenomJedná se především o:

 • kuřecí maso,
 • ryby,
 • vejce,
 • citrusy,
 • bobule,
 • česnek,
 • fazole
 • kešu.

HYDROLYZOVANÝ KOLAGEN

Je pravda, že můžete jít ještě o krok dál, pokud opravdu chcete mladistvý vzhled a skvělou pohodu.

Existuje totiž kolagen, který je k dispozici ve speciální formě, díky které se vstřebává třikrát lépe než kolagen z jídla.

Vím, neuvěřitelná informace, ale zcela pravdivá!

Jedná se o tzv. hydrolyzovaný kolagen. Toho se dosahuje enzymatickými procesy, jejichž konečným výsledkem jsou jednotky, které jsme již dnes zmínili – peptidy.

Protože se peptidy mohou již v rané fázi pochlubit formou, která je ideální pro samotnou absorpci, je samozřejmě zřejmé, že účinek a konečný výsledek, který přinese kolagen tohoto typu je výrazně lepší.

KOLAGENOVÉ DOPLŇKY STRAVY

A kde se tato verze kolagenu nachází?

Pouze v kvalitních doplňcích stravy.

Vím…

Prehranski dodatki kolagena

K dispozici je “milion” různých produktů, takže vám hned prozradím, na co si musíte dát pozor při rozhodování, která možnost je pro vás nejlepší.

Kromě toho, že zvolíte hydrolyzovaný kolagen je velmi důležité rozhodnout se pro komplexní řešení.

Připomínám, že kolagen lze získat z různých zdrojů. Proto můžete vidět:

 • rybí resp. mořský kolagen,
 • hovězí kolagen,
 • vaječný kolagen atd.

Záleží na zdroji, který typ kolagenu svému tělu dodáte.

Připomínám, že mezi všemi třiceti jsou klíčové zejména typy kolagenu I, III, V a X, pokud chcete mladistvý vzhled, silné klouby, skvělou pohodu a zdravá střeva.

Ujistěte se proto, že vždy vybíráte produkt, který neobsahuje kolagen, získávaný výhradně z jednoho zdroje, protože to znamená, že nebudete schopni uspokojit všechny potřeby organismu. Jeden zdroj nepokrývá všechny čtyři typy kolagenu.

Vitamin C

Aby však organismus vytvářel dostatečné množství kolagenu, nutně potřebuje další pomoc.
Stejně jako je stavba mnohem rychlejší, pokud se tým může spolehnout na pomoc strojů, je i syntéza kolagenu výrazně lepší, pokud může organismus počítat s pomocí dvou prvků. Jedná se o vitamín C a MSM.

VITAMÍN C

Vitamín C je ten, který má:

 • roli při tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže,
 • roli při tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí,
 • roli při tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek,
 • roli při tvorbě kolagenu pro normální funkci zubů a dásní.

MSM

Podobným efektem se může pochlubit také MSM resp. minerál krásy..

Je to organická síra a je jedním ze základních stavebních kamenů života. Po vápníku a fosforu je síra třetím nejčastějším minerálem ve vašem těle a hraje důležitou roli při syntéze kolagenu.

KTERÝ KOLAGEN JE PRO VÁS NEJLEPŠÍ

Hydrolyzovaná forma, více zdrojů, vitamín C, MSM…

Kateri kolagen je najboljši?

Požadavků je mnoho, a tak není divu, že je leckdo docela zmatený.

A přiznávám, že při hledání odpovědi na otázku, který kolagen je pro vás nejlepší, jsem narazil na velkou výzvu a byl jsem postaven před fakt: jakmile jsem zjistil, jaký účinek má dostatečné množství kolagenu na organismus, chtěl jsem najít ideální řešení.

A protože jsem v záplavě všech možných produktů nenašel to, co jsem chtěl, bylo rozhodnuto vzít věci do vlastních rukou.

Protože mluvíme o krásné kůži, hustých vlasech, silných kloubech, zdravých střevech a skvělé pohodě, bylo rozhodnuto vytvořit společně s týmem odborníků vlastní řešení, které bude splňovat všechny nejvyšší standardy.

Sobě, svým blízkým a samozřejmě všem, kteří mi věří, přeji jen to nejlepší. S radostí proto mohu říci, že konečně existuje řešení – Golden Tree Premium Collagen Complex, které spojuje vše, co vaše tělo potřebuje.

Mluvíme o prémiovém produktu, který obsahuje hydrolyzovaný kolagenový prášek získaný ze tří různých zdrojů:

 • hydrolyzovaný RYBÍ kolagen,
 • hydrolyzovaný HOVĚZÍ kolagen
 • hydrolyzovaný VAJEČNÝ kolagen.

To znamená, že je to řešení, které vám pomůže uspokojit všechny potřeby těla a poskytnout tak organismu kolagen typu I, III, V a X.

To samozřejmě není vše!

Připomínám, že mluvíme o mladistvém vzhledu a že jde o vaši pohodu, zdraví, podíl energie a sebevědomí. Věc jsme tedy rozebrali do posledního detailu.

Naše řešení proto kromě vitamínu C a MSM, které jsou nezbytné pro maximální produkci kolagenu ve vašem těle, obsahuje ještě dva doplňky.

KYSELINA HYALURONOVÁ

Hiularonska kislina

První je kyselina hyaluronová, o které je známo, že hraje důležitou roli při regulaci vody v tkáních a působí jako druh lubrikantu.

Proto vás pravděpodobně nepřekvapí skutečnost, že jedinci bojující se suchou, vrásčitou a nepružnou pokožkou trpí právě nedostatkem tohoto mimořádně důležitého prvku.

OXID KŘEMIČITÝ

Silika

V Golden Tree Premium Collagen Complexu je rovněž oxid křemičitý, díky čemuž je celá receptura dokonalá. To je totiž prvek, který zajišťuje, že vaše klouby fungují jako namazané a vy si tak můžete maximálně užívat své každodenní aktivity.

Proč si vybrat kolagen, který pomáhá pouze vaší pokožce, kloubům a střevům, pokud existuje komplexní řešení, které plně uspokojuje všechny potřeby organismu a vy si můžete užívat špičkové výsledky v co nejkratším čase?
Navíc nemáte co ztratit.

Protože 100% věřím v řešení, které se jmenuje Golden Tree Premium Collagen Complex, jsem připraven vám vrátit plnou kupní cenu, pokud si v prvním měsíci nevšimnete požadovaných změn.
Skočte tedy co nejdříve do mého internetového obchodu, využijte kupón PCC10 a zajistěte si Golden Tree Premium Collagen Complex za zvýhodněnou cenu.

Věřte mi… Vaše kůže, klouby, vlasy, nehty a střeva z toho budou nadšené.

A nezapomeňte… zásoby jsou omezené. 😉

https://www.gogoldentree.cz/shop/product/premium-collagen-complex/


Sdílet na sociálních sítích

O Michaelovi

Napsal Michael Geršič, spoluzakladatel portálu Golden TREE o aktivním a zdravém životě, který měsíčně navštíví více než 100.000 čtenářů.

Přečtěte si více o autorovi
DOPORUČUJEME
Produkt, který byl použit v blogu.
Vyrobeno podle nejvyšších standardů kvality a bez použití zkratek.
Se správnými radami a informacemi to zvládne každý – vy také!
Zadejte svůj e-mail a získávejte bezplatné tipy, které pomohly již více než 10.000 Čechů a Češek.
Buďme přátelé