🚚 Doprava zdarma nad 2 449 Kč | ✅ 100% záruka spokojenosti
Domů / Tipy / Kolagen pro lepší pocit a mladistvý vzhled
 

Kolagen pro lepší pocit a mladistvý vzhled

Odhadovaný čas čtení: 17 min
Datum zveřejnění: 06/11/2023
Kolagen pro lepší pocit a mladistvý vzhled

O tomto všichni sníme …

Zářící, mladistvá pokožka, zdravé klouby, husté vlasy, krásné nehty a skvělý metabolismus.

“Doplňky”, které vám dodají mladistvý vzhled, naplní vás vitální energií, zajistí skvělou pohodu a úzce souvisí s bílkovinou…

Jedná se o kolagen – a jsme si jistí, že o něm neslyšíte poprvé.

Troufáme si však tvrdit, že pravděpodobně nevíte, jak můžete plně využít potenciál tohoto “zázračného stavebního kamene” a získat tak zpět svůj mladistvý vzhled a skvělý pocit.

Pokud chcete vzít osud do svých rukou, doporučujeme vám zaměřit pozornost na níže uvedené informace – vše, co potřebujete vědět o kolagenu a jeho úžasném potenciálu na jednom místě.

OBSAH:

 1. CO JE TO KOLAGEN?
 2. STUDIE
 3. STRUKTURA KOLAGENU
 4. NEDOSTATEK KOLAGENU
 5. TYPY KOLAGENU
 6. KOLAGEN V POTRAVINÁCH
 7. KOLAGENOVÉ DOPLŇKY STRAVY
 8. PŮVOD KOLAGENU
 9. KDY UŽÍVAT KOLAGEN?
 10. VEDLEJŠÍ ÚČINKY KOLAGENU
 11. JAKÝ KOLAGEN ZVOLIT?
 12. ZKUŠENOSTI UŽIVATELŮ PREMIUM COLLAGEN COMPLEXU

CO JE TO KOLAGEN?

OK, pro začátek rychle k základu.

Co je to kolagenCo je kolagen? Je to nejhojněji zastoupená bílkovina v těle. Díky pestrému složení aminokyselin se objevuje dokonce ve 28 verzích. Více o tom, proč je to jeden z klíčových detailů, prozradíme o něco později. Předtím se podívejme na to, kde se nachází a jaký je jeho úkol.

POZITIVNÍ ÚČINKY KOLAGENU

Zcela právem je také nazýván “zázračný stavební kámen”, protože bezpochyby zaujímá první místo ve světě zdraví a krásy a je vhodný nejen pro ženy.

Jedná se o bílkovinu, která se může pochlubit mnoha vlastnostmi.

Mimo jiné:

 • tvoří velkou část vaší kůže, kloubních chrupavek a mnoha dalších tkání,
 • podporuje růst vlasů a nehtů,
 • ovlivňuje zdraví vašich střev
  a
 • podporuje pružnost kůže.

Je však pravda, že s kolagenem je spojena i jedna nepříjemná skutečnost.

Velký problém je ten, že syntéza (proces tvorby) této extrémně důležité bílkoviny se v průběhu let zpomaluje.

Zhruba od 20 let je tělo schopné ho produkovat stále méně. Tento pokles je tak rychlý, že ve 40 letech již ztratíte jednu třetinu.

A když k tomu připočteme ještě další faktory jako stres, nedostatek spánku, kouření a nadměrné vystavování slunečním paprskům, které také negativně ovlivňují jeho podíl, jsou důsledky více než zřejmé.

Co to znamená v praxi? Podívejme se na to …

KOLAGEN NA PLEŤ

Přibližně 70 % vaší kůže tvoří kolagen, díky kterému je kůže pružná, zářivá a vypadá mladistvě.

Když se ocitnete v situaci, kdy vaše tělo produkuje méně kolagenu, můžete rychle zjistit, jak jsou následky nepříjemné.

Mluvíme o těch známkách stárnutí, které vidíte každý den, a které vám způsobují špatnou náladu a berou vám životní energii. To jsou:

 • vrásky,
  Kolagen na pleť
 • svěšené tváře,
 • ochablý obličej
  a
 • unavený vzhled.

Kolagen na pleť jako voda pro květinu – pokud jí není dostatek, časem zvadne.

Povadlá kůže a unavený vzhled samozřejmě nejsou zdaleka jedinými problémy spojenými s nedostatkem této bílkoviny.

KOLAGEN NA KLOUBY

Kolagen na kloubyZe stejného důvodu také dochází k horší pohyblivosti a bolestem kloubů. Protože je kolagen nedílnou součástí kloubů a šlach, při jeho nedostatku se objeví řada problémů, které vám brání v hladkém pohybu a cvičení.

Vyznačuje se svou hladkou strukturou a stejně jako olej mezi převody zajišťuje plynulý pohyb částí těla, a tak nevzniká zbytečné opotřebení, které může být velmi nepříjemné.

KOLAGEN NA VLASY

Kolagen na vlasyVnější faktory a různé kosmetické produkty dále potlačují syntézu kolagenu, takže vlasy začnou být křehké a lámavé a znepokojivé je i jejich nadměrné řídnutí.

Jde o velmi nepříjemnou situaci, kterou většina lidí považuje za předem prohraný boj, což zdaleka není pravda. Také vlasy a vlasové folikuly jsou úzce spjaty s kolagenem – pokud jste si toho vědomi, můžete snadno vzít věci do svých rukou.

Brzy vám prozradíme, jak na to.

KOLAGEN PRO NEHTY

Upravené, hladké a dlouhé nehty spolu se zdravou pokožkou a krásnými vlasy jsou v dnešní době považovány za klasický standard krásy, a nejen to …

Krásné nehty jsou důkazem, že vaše tělo má dostatek kolagenu. Pokud jsou křehké, lámavé a štěpí se, pak je to signál pro poplach. Jak víte, zdravotní stav se projevuje i navenek.

Křehké nehty, tenká kůže, opotřebované klouby a lámavé vlasy však nejsou jedinými ukazateli, že trpíte nedostatkem kolagenu…

KOLAGEN PRO STŘEVNÍ FLÓRU

Syndrom zvýšené propustnosti střev

Nikdy nezapomeňte, že pod povrchem se dějí ještě další nepříjemné věci.

Kde?

Konkrétně ve vašich střevech.

Syndrom zvýšené propustnosti střev je významným problémem, se kterým se potýká mnoho jedinců. Protože střevo neplní efektivně jednu ze svých základních funkcí, dostává se do vašeho krevního oběhu mnoho škodlivých látek. Samozřejmě si toho nejste vědomi, ale pravděpodobně se potýkáte s mnoha problémy, o kterých netušíte, odkud pocházejí.

Únava, výkyvy nálad, potíže se soustředěním, vyrážky, akné a další problémy vás rozčilují, protože váš obranný mechanismus nefunguje tak, jak by měl.

Také střevní stěna je z velké části složena z kolagenu.

A pokud tohoto stavebního kamene není dostatek, vaše střeva pomalu ale jistě ztrácí svou sílu a účinnost.

Kolagen pro střevní flóru

Jak můžete vidět, problémů spojených s jeho nedostatkem je mnoho. Vůbec mě tedy nepřekvapuje, že už si asi říkáte …

Zda lze tomuto nepříjemnému scénáři nějak zabránit a převzít kontrolu nad svým stavem?

Přesně to napadlo i nás, když jsme si uvědomili krutá fakta související s kolagenem a můžeme říci, že jsme byli z konečné odpovědi nadšeni.

Aby bylo jasné proč, navrhujeme, abychom se podívali na vítěznou strategii jako celek a zajistili, že i vy můžete plně využít potenciál klíčových informací a zaznamenat tak velké změny v co nejkratším čase.

KOLAGEN V TĚHOTENSTVÍ

Zdá se, že každá maličkost je během těhotenství předmětem k diskuzi, zejména pokud jde o to, co konzumovat. Každá potravina je zpochybňována, každý lék je pod drobnohledem a na každý doplněk se pohlíží s podezřením.

Kolagen je sice bílkovina, která se přirozeně vyskytuje ve stravě a podle odborníků by pro děti neměla představovat riziko, jistá opatrnost přesto není na škodu.

Ne všechny kolagenové doplňky jsou vyráběny stejným způsobem – nejenže mají různé formy, ale liší se i složením.

Zdroj kolagenu je velmi důležitý, proto si před jeho užitím v těhotenství a při kojení zkontrolujte složení. Pokud máte stále pochybnosti, pak vám doporučujeme, abyste se o užívání kolagenu během těhotenství a kojení poradila se svým gynekologem.

STUDIE
Studie

Účinnost hydrolyzovaného kolagenu potvrzují i četné klinické studie…

Na základě výsledků 19 studií s celkem 1 125 respondenty ve věku 20 až 70 let (95 % z nich byly ženy) bylo zjištěno, že konzumace hydrolyzovaného kolagenu skutečně brzdí stárnutí kůže: po 90denním užívání účastníci ve srovnání s těmi, kteří dostávali placebo, zaznamenali zlepšenou elasticitu kůže a menší viditelnost vrásek.

Výzkumy také ukázaly, že hydrolyzát kolagenu se vstřebává ve střevech a hromadí se v chrupavce, takže je více než doporučován osobám, které trápí bolesti kloubů, např. osteoartróza či další artritické stavy.

V jedné ze studií zjišťovali, zda může každodenní konzumace kolagenu skutečně zabránit lámavosti nehtů a zlepšit jejich růst… 24 respondentů užívalo 24 týdnů kolagen, poté následovala 4týdenní přestávka, kdy lékař vyhodnotil příznaky (lámavost, hrubost a třepení nehtů). Díky hydrolyzovanému kolagenu se růst nehtů zvýšil o 12 %, lámavost se snížila o 42 %.

Neuvěřitelné, že?

STRUKTURA KOLAGENU

Dobře …

Jak jsme již zmínili, jedná se o velmi důležitou bílkovinu, což znamená, že kolagen je vlastně složitá organická molekula, složená z menších jednotek.

PEPTIDY A SYNTÉZA KOLAGENU

Ve fázi syntézy se mezi sebou nejprve spojí nejzákladnější částice neboli aminokyseliny, které dodáváte tělu s různými potravinami.

Jsou to především:

 • prolin,
 • glycin,
 • glutamin
  a
 • arginin.

Syntéza kolagenuTyto částice dohromady tvoří kolagenní peptidy, které se pak v posledním, třetím kroku spojí do konečné bílkoviny – kolagenu, což je podmínkou pro tvorbu kolagenových vláken.

To nás přivádí k další důležité informaci, která je zásadní, pokud chcete svému tělu poskytnout to, co skutečně potřebuje.

Pestré složení aminokyselin a jejich různé sekvence jsou důvodem, proč bylo doposud definováno 28 různých typů kolagenu.

Pokud si představíte, že jsou různé aminokyseliny jako cihly různých tvarů a rozměrů, které můžete libovolně kombinovat, pak se rychle ukáže, že existuje více verzí kolagenu, stejně jako můžete z různých cihel vyrábět různé typy budov.

NEDOSTATEK KOLAGENU

Jak ale poznáte, že jsou vaše problémy způsobeny nedostatkem kolagenu?

I když není možné změřit jeho hladinu (například pomocí krevního testu), existuje několik znaků, které ukazují, že vaše tělo trpí nedostatkem tohoto klíčového stavebního kamene:

Nedostatek kolagenu

 • vrásky a povislá kůže,
 • kruhy pod očima,
 • lámavé nehty a vlasy,
 • křeče, oslabené svaly a bolesti kloubů,
 • zažívací potíže způsobené ztenčením sliznice trávicího traktu,
 • snížený průtok krve…

To ale není vše – zmínili jsme jen několik nejzřetelnějších příkladů. Důvod č. 1 pro výskyt těchto příznaků je tedy úbytek kolagenu. Jak k tomu ale dochází?

Příčin je samozřejmě několik a je jen na vás, zda je budete řešit, nebo je budete zcela ignorovat.

Ve většině případů je zodpovědnost na vás, proto vám poradíme, jak můžete převzít kontrolu nad faktory, které mohou vaše plány zcela zkazit.

CO NIČÍ KOLAGEN?

Mezi nejčastější “zabijáky kolagenu” bezpochyby patří tyto faktory:
Vystavování se UV paprskům

 • Vystavování se UV paprskům bez dostatečné ochrany (protože UV paprsky pronikají do střední vrstvy kůže, kde dochází k rychlejšímu rozpadu kolagenu, proto by krém s ochranným faktorem měl být vaší povinnou výbavou i v chladnějších měsících roku).
 • Nedostatek vitamínu C a zinku (vitamín C v kombinaci se zinkem podporuje tvorbu kolagenu a bojuje proti poškození UV zářením).
 • Nedostatek spánku (spánek pro krásu určitě není mýtus – spánek je nezbytný pro regeneraci pokožky, obnovu buněk a doplnění kolagenu).
 • Konzumace cukru (cukr urychluje rozpad molekul elastinu a kolagenu – a ne, není pouze v dortech a čokoládě, ale je ve většině výrobků, které najdete v obchodních regálech. Výrobci však používají jiné, trochu složitější termíny na etiketách).
 • Kouření (dlouhodobě je spojováno s vráskami na obličeji a pomalým hojením ran – tento zlozvyk snižuje syntézu kolagenu o 20 %).
 • Nedostatek fyzické aktivity (kvůli nedostatku pohybu tělo produkuje méně kolagenu).
 • Stres (kůže je náš největší orgán, proto je ve stresovém období často zasažena mezi prvními – stresová reakce organismu vede ke zvýšené produkci volných radikálů a poškození DNA, což urychluje stárnutí kůže).

Stárnutí můžete zpomalit tím, že vezmete v úvahu výše uvedené faktory, ale existují ještě některé, které bohužel ovlivnit příliš nemůžete:
Znečištěné ovzduší

 • Věk (úbytek kolagenu v důsledku stárnutí se nazývá vnitřní stárnutí kůže – nevyhnutelný proces, při kterém se časem rozkládá elastin, kolagen a kyselina hyaluronová, což způsobuje, že pokožka ztrácí schopnost zadržovat vodu a je stále ochablejší).
 • Znečištěné ovzduší (vystavení znečištěným částicím vede k tvorbě volných radikálů, nedostatku antioxidantů a rozpadu kolagenu).
 • Menopauza (tělo ztrácí až 30 % kolagenu v prvních pěti letech po nástupu menopauzy a v dalších 20 letech trend pokračuje se ztrátou kolem 2 % ročně).

Jak vidíte, dominují ty, na které máte přímý vliv. Svůj osud máte ve svých rukou, proto vám doporučujeme začít jednat co nejdříve – nezapomeňte, že hladina kolagenu začíná klesat od 25 let.

TYPY KOLAGENU

Každý typ kolagenu se liší funkcí, uspořádáním molekul a buněčnými složkami, ale všechny mají jednu společnou vlastnost – kolagenní fibrily, které fungují jako podpůrné struktury a spojují buňky, obsahují alespoň jednu trojitou šroubovici.

Faktem však je, že ze všech 28 typů kolagenu vynikají zejména některé…

TYP 1

Kolagen typu 1 je nejrozšířenější formou kolagenu ve vašem těle, jelikož tvoří až 90 % všech kolagenů v těle. Tento mimořádně důležitý stavební kámen, který se nachází v kůži, šlachách, kostech, cévách a pojivové tkáni, hraje klíčovou roli v projektu “anti-aging”.

TYP 3

Vzhled samozřejmě zdaleka není všechno.

I když je v těle o něco méně rozšířený, je o to důležitější, pokud se chcete cítit skvěle a mít dostatek energie. Nachází se na podobných místech jako kolagen typu 1, s tím rozdílem, že kolagen typu 3 je klíčový pro zdraví střev.

Střevní stěna je ta, která rozhoduje o tom, které látky mohou projít do vašeho krevního oběhu a které musí vaše tělo nutně opustit. Proto jsme si jistí, že chcete mít nad tímto procesem úplnou kontrolu, protože jinak se můžete setkat s problémy (kůže náchylná k akné, vyrážky, výkyvy nálad, únava, potíže se soustředěním …), které jsou způsobeny přítomností nebezpečných toxinů.

A co kolagen typu 5 a 10, které jsme rovněž zařadili do seznamu klíčových?

Typy kolagenu

I tito dva na něm získaly místo díky svým skvělým vlastnostem.

TYP 5

Kolagen typu 5 je zvláště důležitý pro expresní obnovu buněk.

Nachází se především v rohovce, ale nejlépe funguje společně s kolagenem typu 1 a typu 3. Jeho primární funkcí je posilování pojivové tkáně, ale je také obzvláště účinný pro udržování zdraví očí, buněčných membrán a dalších tkání.

TYP 10

Kolagen typu 10 je klíčový pro zdravou chrupavku, nerušený pohyb a čisté potěšení ze sportovních aktivit.

Po těchto informacích samozřejmě následuje logická otázka…

Protože pravděpodobně nechcete rychle stárnout a čelit všem ostatním problémům spojeným s nedostatkem kolagenu, jsem si jistý, že vás zajímá, co můžete udělat, abyste zabránili deficitu.

Protože mluvíme o bílkovině, tedy o komplexní organické molekule, která se může rozpadat, je důležité tento nepříznivý proces minimalizovat.

KOLAGEN V POTRAVINÁCH

Kromě toho, že můžete rozpad kolagenu omezit, vaše volba také ovlivňuje, kolik kolagenu může vaše tělo produkovat neboli syntetizovat.

Některá jídla jsou považována za skvělý zdroj aminokyselin, které, jak již víme, jsou základními stavebními kameny kolagenu.

Tedy …

Pokud je vaše strava vyvážená a pestrá, pak je mnohem větší šance, že syntéza kolagenu bude lepší, než když je strava nevyvážená a monotónní.

Jednoduše proto, že bez správného “materiálu” tělo není schopno tvořit kolagen, a tak je rozdíl mezi “nabídkou a poptávkou” o to větší.

Proto je velmi důležité, abyste si vybírali potraviny, díky kterým dodáte tělu potřebné stavební kameny. V jakých potravinách se kolagen nachází?

Kolagen v potravináchJedná se především o:

 • kuřecí maso,
 • ryby,
 • vejce,
 • citrusy,
 • bobuloviny,
 • česnek,
 • fazole,
 • kešu oříšky.

HYDROLYZOVANÝ KOLAGEN

Je pravda, že můžete jít ještě o krok dál, pokud opravdu chcete mladistvý vzhled a cítit se skvěle.

Existuje totiž kolagen, který je k dispozici ve speciální formě, díky které se vstřebává třikrát lépe než kolagen z jídla.

Ano, neuvěřitelná informace, ale zcela pravdivá!

Jedná se o tzv. hydrolyzovaný kolagen, který se získává pomocí enzymatických procesů, jejichž konečným výsledkem jsou jednotky zvané peptidy.

Protože se peptidy mohou již v rané fázi pochlubit formou, která je ideální pro samotnou absorpci, je zřejmé, že účinek a konečný výsledek, který přinese kolagen tohoto typu je výrazně lepší.

KOLAGENOVÉ DOPLŇKY STRAVY

A kde se tato verze kolagenu nachází?

Pouze v kvalitních doplňcích stravy.

K dispozici je mnoho různých produktů, proto vám hned prozradíme, na co si dát pozor, než si pořídíte zásoby kolagenových doplňků.

Kromě toho, že zvolíte hydrolyzovaný kolagen, je velmi důležité, abyste se rozhodli pro komplexní řešení.

PŮVOD KOLAGENU

Připomínáme, že kolagen lze získat z různých zdrojů, proto se můžete setkat s:

 • rybím resp. mořským kolagenem,
  Původ kolagenu
 • hovězím kolagenem,
 • vaječným kolagenem,
 • kuřecím kolagenem
  a
 • syntetickým kolagenem.

RYBÍ RESP. MOŘSKÝ KOLAGEN

Rybí kolagen se získává z rybí kůže, ploutví a kostí, ale ryby nemusí být jediným zdrojem mořského kolagenu – často se získává i z mušlí a medúz.

Je složen převážně z kolagenu typu 1, což však neznamená, že je méně účinný než například hovězí kolagen, který obsahuje jak typ 1, tak typ 3, protože kolagen typu 1 se nachází téměř všude v těle, s výjimkou tkáně chrupavky.

Kromě toho, že je kolagen typu 1 hlavním nepřítelem viditelných známek stárnutí, urychluje také hojení ran, pomáhá regenerovat kosti a stabilizovat hladinu cukru v krvi, snižuje záněty a díky vysokému obsahu antioxidantů posiluje imunitní systém.

Mořský kolagen

HOVĚZÍ KOLAGEN

Hovězí kolagen se vyrábí vařením kravských kostí, pojivové tkáně, chupavek nebo kůže (mňam!) – když se usuší a rozemele na prášek, v obchodních regálech najdete produkty ve formě želatiny nebo hydrolyzovaného kolagenu.

I když nevypadá zrovna chutně, může se hovězí kolagen pochlubit mnoha blahodárnými účinky na vaše zdraví: může pomoci zmírnit příznaky osteoartrózy, brzdí stárnutí, podporuje trávení a zdraví střev, podporuje zdraví nehtů a vlasů, zlepšuje kvalitu spánku a zabraňuje ztrátě kostní hmoty.

VAJEČNÝ KOLAGEN

O něco méně rozšířený, ale stejně tak účinný je vegetariánský kolagen na bázi membrány z vaječných skořápek, který se může pochlubit unikátním přírodním složením: obsahuje kolagen typu 1, typu 5 a typu 10, dále glukosamin, kyselinu hyaluronovou, elastin a keratin.

Tělo jej dobře vstřebává jak v hydrolyzované, tak v přírodní formě a vzhledem k jeho obsahu bioaktivních látek jsou pro dosažení znatelných účinků potřeba výrazně nižší dávky kolagenu.

KUŘECÍ KOLAGEN

Pravděpodobně se ptáte, jak může kolagen získaný z kostí a kůží kuřat docílit, že se konečně zbavíte bolesti kloubů …

Protože obsahuje chondroitin a glukosamin – dvě sloučeniny, které pomáhají při obnově chrupavky. Pokud je budete hledat volně prodejné, možná si všimnete, že jejich cena je poměrně vysoká, ale naštěstí existuje “přátelštější” řešení – kuřecí kolagen, který je považován za přírodní zdroj zmíněných sloučenin.

Nejenže zmírňuje bolesti kloubů, ale také posiluje imunitní systém a předchází autoimunitním zánětům, zlepšuje hydrataci kůže a podporuje zdravou střevní sliznici, abyste se nesetkali se syndromem propustnosti střev, který je jedním z hlavních příčin výskytu různých potravinových alergií, onemocnění štítné žlázy a autoimunitních onemocnění.

SYNTETICKÝ KOLAGEN

Jedná se o kolagen, který je uměle vyrobený fermentací kvasinek a bakterií, a který má mnoho vlastností jako přírodní kolagen a dokáže vyniknout v procesu regenerace tkání.

Samotný zdroj kolagenu určuje, jaký typ kolagenu tělu dodáte.

Připomeňme si, že z 28 typů jsou zejména typy 1, 3, 5 a 10 klíčové pro udržení mladistvého vzhledu, zdraví kloubů, střev a pohody.

Proto vždy dbejte na to, abyste si vybrali produkt, který neobsahuje kolagen získaný výhradně z jednoho zdroje, protože v zásadě nepokrývá všechny čtyři typy kolagenu.

Vitamín c

Aby si ho však organismus vytvořil dostatečné množství, nutně potřebuje další pomoc.

Stejně jako je stavba výrazně rychlejší, pokud se tým může spolehnout na pomoc strojů, je i syntéza kolagenu výrazně lepší, pokud může organismus počítat s pomocí dvou prvků. Jedná se o vitamín C a MSM.

VITAMÍN C

Vitamín C je ten, který má vliv na správné fungování:

MSM

 • kůže,
 • kostí,
 • chrupavky
  a také
 • zubů a dásní.

MSM

Podobným efektem se může pochlubit také MSM neboli minerál krásy.

Je to organická síra a je jedním ze základních stavebních kamenů života. Po vápníku a fosforu je síra třetím nejčastějším minerálem ve vašem těle a hraje důležitou roli při syntéze kolagenu.

KDY UŽÍVAT KOLAGEN?

Mnozí se domnívají, že účinky jsou nejzřetelnější, když se kolagenový doplněk užívá nalačno, kdy má tělo největší sílu rozkládat bílkoviny.

No, pravda je taková: před nebo po snídani, během dne nebo večer…

Rozhodnutí je zcela na vás – kolagen užívejte, kdy vám to nejvíce vyhovuje, jen je důležité na něj nezapomenout. Jakmile ho jednou zařadíte na seznam vašich denních úkolů, jste na dobré cestě k úspěchu.

VEDLEJŠÍ ÚČINKY KOLAGENU

Nežádoucí účinky kolagenu jsou zanedbatelné, jelikož se jedná o bílkovinu, která se přirozeně vyskytuje ve vašem těle.

Mírnější nežádoucí účinky se však mohou objevit, pokud budete ignorovat pokyny výrobce a v dobré víře zvýšíte doporučený denní příjem, abyste nahradili to, co jste propásli. Mohou se vyskytnout:

 • průjem,
 • pachuť v ústech,
 • bolesti hlavy,
 • závratě,
 • nespavost
  nebo
 • kožní vyrážky.

Je ale pravda, že speciální opatrnost platí v případě alergií na ryby, korýše nebo vejce, jelikož doplňky stravy mohou některý z těchto alergenů obsahovat, proto před nákupem vždy ověřte deklaraci produktu.

Jaký kolagen zvolit

JAKÝ KOLAGEN ZVOLIT?

Hydrolyzovaná forma, různé zdroje, vitamín C, MSM …

Nabídka je opravdu velká, proto není divu, že řada lidí je zcela zmatená.

Přiznáváme, že při hledání odpovědi na otázku, který kolagen je nejlepší a nejúčinnější, jsme byli vystaveni velké výzvě…

Jakmile jsme si uvědomili, jak velký vliv má na váš organismus, chtěli jsme najít ideální řešení.

V záplavě výrobků jsme samozřejmě nemohli najít to, co jsme chtěli, a tak jsme se rozhodli vzít věci do svých rukou a navrhnout řešení, které by splňovalo všechny nejvyšší standardy.

Pro nás, své blízké a samozřejmě pro všechny z vás, kteří nám důvěřujete, si přejeme jen to nejlepší. Proto máme velkou radost, že konečně existuje řešení – kolagen Golden Tree Premium Collagen Complex, který kombinuje vše, co vaše tělo potřebuje.

Mluvíme o špičkovém produktu, který obsahuje hydrolyzovaný kolagen v prášku získaný ze tří různých zdrojů:

 • hydrolyzovaný RYBÍ kolagen,
 • hydrolyzovaný HOVĚZÍ kolagen
  a
 • hydrolyzovaný VAJEČNÝ kolagen.

To znamená, že jde o produkt, s jehož pomocí uspokojíte všechny potřeby těla a dodáte tak organismu kolagen typu 1, 3, 5 a 10.

A to ještě není všechno!

Jen pro připomenutí, mluvíme o mladistvém vzhledu, ve hře je také vaše pohoda, zdraví, hladina energie a sebevědomí. Proto jsme věc rozebrali do detailu.

Kromě vitamínu C a MSM, které jsou nezbytné pro maximální tvorbu kolagenu ve vašem těle, obsahuje ještě dvě složky …

KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová

První je kyselina hyaluronová, o které je známo, že hraje důležitou roli při regulaci vody v tkáních a působí jako druh lubrikantu.

Proto vás pravděpodobně nepřekvapí skutečnost, že jedinci bojující se suchou a vrásčitou pokožkou, trpí právě nedostatkem tohoto mimořádně důležitého prvku.

OXID KŘEMIČITÝ

Oxid křemičitý

V Golden Tree Premium Collagen Complexu je rovněž oxid křemičitý, díky čemuž je celá receptura dokonalá. Jedná se totiž o prvek, který zajišťuje, že vaše klouby fungují jako namazané a vy si tak můžete maximálně užívat své každodenní aktivity.

ZKUŠENOSTI UŽIVATELŮ PREMIUM COLLAGEN COMPLEXU

5-zvezdic-150x20

Před 3 lety mě ortoped zařadil na čekací listinu na operaci kolene. Termín operace byl za více než tři roky, proto jsem se rozhodla, že vyzkouším váš kolagen. Pravidelně jej užívám již tři roky a stav mého kolena se natolik zlepšil, že jsem operaci zrušila. Protože s užíváním kolagenu nemám žádné problémy, jsem přesvědčená, že ho budu užívat do konce života, protože mi umožnil normální chůzi a jízdu na kole a skvěle působí na klouby.

Nataša U. [ověřený zákazník]

5-zvezdic-150x20

Kolagen užívám již několik let a jsem velice spokojená. Problémy s lámavými nehty zmizely, vlasy jsou kvalitní (říká moje kadeřnice😁), pokožka vypadá “mladší” než ve skutečnosti (ve 47 letech mi tipují o 5-8 let méně). Produkt jsem doporučila také kolegyním, které se také staly pravidelnými uživatelkami tohoto produktu. Poměr cena/kvalita mi vyhovuje, ale snažím se kupovat větší balíček (6 balení), protože se to více vyplatí, než nákup po jednom.

Soňa S. [ověřený zákazník]

5-zvezdic-150x20

Skvělá chuť, ve vodě se rychle rozpouští, cítím se po něm lépe a méně mě bolí svaly, klouby a kosti, ráda si ho objednám znovu. Doporučuji.

Barbora H. [ověřený zákazník]

5-zvezdic-150x20

Kolagen v prášku užívám téměř 3 měsíce a už teď je vidět zlepšení na nehtech a vlasech. Vřele všem doporučuji. Děkuji týmu Golden Tree!

Zora S. [ověřený zákazník]

kolagen v prášku Golden Tree Premium Collagen Complex

 

Je škoda, abyste ztráceli čas hledáním kolagenu pro zdraví kloubů a střev a speciálních přípravků pro péči o pleť a vlasy, když existuje komplexní řešení, se kterým plně uspokojíte potřeby vašeho těla a díky tomu se budete těšit ze skvělých výsledků v nejkratší možné době.

Navíc nemáte co ztratit.

Protože Golden Tree Premium Collagen Complexu 100% věříme, jsme připraveni vám vrátit celou kupní cenu, pokud se nedostaví změny, které si přejete.

Proto co nejdříve navštivte náš internetový obchod a vyzkoušejte kolagen v prášku Golden Tree Premium Collagen Complex.

Nezapomeňte – zásoby jsou omezené!


Sdílet na sociálních sítích

O Michaelovi

Napsal Michael Geršič, spoluzakladatel portálu Golden TREE o aktivním a zdravém životě, který měsíčně navštíví více než 100.000 čtenářů.

Přečtěte si více o autorovi
DOPORUČUJEME
Produkt, který byl použit v blogu.
Hydrolyzovaný kolagen v prášku.
Se správnými radami a informacemi to zvládne každý – vy také!
Zadejte svůj e-mail a získávejte bezplatné tipy, které pomohly již více než 10.000 Čechů a Češek.
Buďme přátelé